SŁODKI STÓŁ NA KOMUNIĘ

Słodki stół na Komunię - dekoracje ciasta komunijnego | ZlotyAniol.pl
Nowoczesne torty na Komunię mają rozmaite formy. Domowy wypiek czy ciasto z cukierki będą pięknie prezentować się ubrane przy pomocy toppera lub jadalnego opłatka. Ozdoby tortu to niezawodny dodatek na Komunię. Dekoracje przydadzą się także do innych smakołyków: ciast, muffinek lub czekoladek. Foremki do babeczek,...

Nowoczesne torty na Komunię mają rozmaite formy. Domowy wypiek czy ciasto z cukierki będą pięknie prezentować się ubrane przy pomocy toppera lub jadalnego opłatka. Ozdoby tortu to niezawodny dodatek na Komunię. Dekoracje przydadzą się także do innych smakołyków: ciast, muffinek lub czekoladek. Foremki do babeczek, mini toppery oraz papierowe talerzyki to praktyczne dodatki na słodki stół. Candy bar na Komunię dziewczynki lub chłopca będzie znakomitą atrakcją. Dobrym rozwiązaniem są pudełka na ciasto, w których bliskim wręczyć można słodycze pozostałe po Komunii. To piękny sposób na podziękowania dla gości.

Pokaż więcej

Jak udekorować tort komunijny? Jak przygotować słodki stół na Komunię?
Najpiękniejsze dekoracje tortu na Komunię 2024

Fantastyczną propozycją do przygotowania na przyjęciu komunijnym zdecydowanie jest słodki barek. Jego głównym elementem jest oczywiście tort komunijny, który zdecydowanie warto przyozdobić w wyjątkowy i elegancki sposób. Często decydujemy się na torty przygotowywane w cukierni, jednak z łatwością można ozdobić tort komunijny w domowym zaciszu. Obecnie popularne są opłatki komunijne z imieniem lub zdjęciem dziecka czy efektowne toppery z napisami, które podkreślają charakter przyjęcia komunijnego.

Świetnym wyborem są również pudełka na ciasto komunijne, które stanowią swego rodzaju podziękowanie dla gości. Do pudełek warto zapakować kawałki tortu bądź wypieków i w ten sposób na odchodne podziękować najbliższym, nie marnując ciasta.

Coraz popularniejszy w naszym kraju jest także słodki barek. To wyjątkowe miejsce pełne apetycznych wypieków, mis ze słodyczami, ciasta i innych smakołyków, które od razu wzmagają apetyt. Słodki barek powinien być wyróżniony w szczególny sposób przy pomocy specjalnych balonów, banerów, a także akcesoriów, które zadbają o słodki i apetyczny klimat.

słodki barek na komunii

Słodki stół na przyjęcie komunijne - piękna propozycja w odcieniach bieli i złota

Jakie dekoracje tortu komunijnego są najpopularniejsze?

Aktualnie w trendach są przede wszystkim waflowe opłatki dekorowane imieniem lub zdjęciem dziecka. Opłatek jest bardzo szybki w zastosowaniu, wystarczy nałożyć go na wilgotny krem lub bitą śmietanę. Opłatki dekorowane są także wybraną grafiką, która fantastycznie wpisuje się w charakter przyjęcia. Aktualnie w trendach są także toppery na tort. Drewniany topper na tort komunijny lub tekturowy dekorowany imieniem dziecka to świetny wybór, jeżeli chcecie oczarować zaproszonych gości i szybko przygotować efektowne ciasto. Oczywiście nadal można wykorzystać takie ozdoby jak figurki komunijne porcelanowe lub cukrowe, najczęściej przedstawiają one chłopca lub dziewczynkę.

Drewniany topper na tort komunijny Pierwsza Komunia

Drewniany topper na tort komunijny Pierwsza Komunia

Na jaki tort komunijny się zdecydować?

Wybierzcie takie ciasto, które po prostu najlepiej Wam smakuje. Możecie zamówić tort w cukierni lub samodzielnie przygotować piękne i efektowne ciasto wykorzystując topper lub opłatek na tort. Popularne są torty dekorowane masą cukrową, torty komunijne w kształcie księgi czy też torty typu naked - czyli biszkopty delikatnie tylko posmarowane bitą śmietaną i ozdobione np. świeżymi owocami.

Personalizowany opłatek na tort komunijny dziewczynki z imieniem

Personalizowany opłatek na tort komunijny dziewczynki z imieniem

Jakie dekoracje wykorzystać w słodkim stole na Komunii dziecka?

Przede wszystkim szklane naczynia takie jak patery czy bomboniery, które ułatwią podanie smakołyków. Możecie pokusić się także o specjalne stojaczki na lizaki czy drewniane standy na pączki. W słodkim stole przydadzą się także serwety pod ciasto, serwetki do wytarcia rąk, a także pudełka na ciasto komunijne, w których możecie wręczyć podziękowania dla gości.

Pudełka na ciasto botaniczne z gałązką eukaliptusa

Pudełka na ciasto botaniczne z gałązką eukaliptusa

Proszę się najpierw zalogować.

Zaloguj się