PREZENTY KOMUNIJNE

Prezenty komunijne dla dziecka | ZlotyAniol.pl
Prezent na Komunię jest niezwykle ważnym i nieodłącznym elementem Waszego przyjęcia. Prezenty dla dziecka komunijnego wręczane w dniu uroczystości sprawiają, że moment przyjęcia Sakramentu I Komunii Świętej jest bardzo wyjątkowy. Podczas wyboru odpowiedniego pojawiają się jednak pytania: Jaki prezent na Komunię...

Prezent na Komunię jest niezwykle ważnym i nieodłącznym elementem Waszego przyjęcia. Prezenty dla dziecka komunijnego wręczane w dniu uroczystości sprawiają, że moment przyjęcia Sakramentu I Komunii Świętej jest bardzo wyjątkowy. Podczas wyboru odpowiedniego pojawiają się jednak pytania: Jaki prezent na Komunię dla chłopca? Co na prezent na Komunię dla dziewczynki? Jaki prezent na Komunię od Dziadków, Chrzestnych? Należy pamiętać, że Komunia to przede wszystkim przeżycie duchowe, dlatego prezent komunijny również powinien posiadać duchową, pamiątkową wartość. Świetnie sprawdzi się w tej roli Biblia, świeca czy pamiątkowy różaniec. Jeżeli planujecie wręczyć gotówkę, również należy zrobić to w wyjątkowy sposób.

Pokaż więcej

Jaki prezent dla dziecka na Komunię? Najpiękniejsze pamiątki Pierwszej Komunii 2024

Prezent na Komunię jest niezwykle ważnym i nieodłącznym elementem Waszego przyjęcia. Prezenty dla dziecka komunijnego wręczane w dniu uroczystości sprawiają, że moment przyjęcia Sakramentu I Komunii Świętej jest bardzo wyjątkowy. Podczas wyboru odpowiedniego pojawiają się jednak pytania: Jaki prezent na Komunię dla chłopca? Co na prezent na Komunię dla dziewczynki? Jaki prezent na Komunię od Dziadków, Chrzestnych? Należy pamiętać, że Komunia to przede wszystkim przeżycie duchowe, dlatego prezent komunijny również powinien posiadać duchową, pamiątkową wartość. Świetnie sprawdzi się w tej roli Biblia, świeca czy pamiątkowy różaniec. Jeżeli planujecie wręczyć gotówkę, również należy zrobić to w wyjątkowy sposób.

Co na prezent na komunię?

Uroczystość kościelna od lat dzieciom kojarzy się głównie z atrakcyjnym podarunkiem od rodziców i najbliższych. Jednocześnie pojawia się wiele wątpliwości: Czy lepiej dać pieniądze, czy prezent? Jeśli pieniądze, to ile? Jeśli prezent na komunię, to jaki i do jakiej kwoty? Jaki prezent dla chłopca, a jaki prezent dla dziewczynki? Czas ucieka, do pierwszych uroczystości nie zostało już wiele czasu, w związku z tym warto już teraz zastanowić się nad tym, co może ucieszyć małego bohatera tego przyjęcia. Moda na prezenty zmienia się z roku na rok. Prezent na Komunię dla dziewczynki z 2024 roku już nie będzie tak atrakcyjny, jak tegoroczne propozycje. Wybór pada również pomiędzy tradycyjną pamiątką z uroczystości a praktycznym upominkiem. Zawsze pojawia się myśl, który z prezentów będzie „mądry” i „właściwy”. Wszystko zależy od Waszych przekonań i wartości. Jeżeli nie wiecie na którą opcję się zdecydować, świetnym rozwiązaniem może być połączenie tych dwóch cech upominków. Mały, praktyczny prezent w postaci zegarka, czy książki można wręczyć razem z różańcem, czy Biblią. Zawsze jednak należy pamiętać, aby przedmiot podarowany na komunię był jak najlepiej dopasowany do charakteru i pasji dziecka. Dbanie o rozwój hobby bohatera dnia będzie najpiękniejszym prezentem komunijnym.

Jaki prezent na Komunie dla dziewczynki?

Prezent komunijny dla dziewczynki musi charakteryzować się dużą delikatnością i subtelnością. Dzieci w wieku komunijnym mają już wyrobione gusta i pasje. Warto zwrócić na nie szczególną uwagę. Rozwijanie hobby przez dzieci jest niezwykle ważna, dlatego świetnym pomysłem będzie zakup prezentu, który wesprze bohatera dnia w spełnianiu się. Dla dziewczynki takim upominkiem może być książka z ulubionej serii, pierwsze kosmetyki, ale również aparat fotograficzny lub rolki. Jeżeli nie wiecie, z czego ucieszyłaby się dziewczynka, możecie podpytać rodziców o jakieś propozycje.

Świetnym pomysłem będą również wszelkie dewocjonalia, biżuteria, które staną się wyjątkową pamiątką na długie lata. Może to być medalik na pięknym łańcuszku lub złote kolczyki. Takie drobiazgi na pewno pozostaną w pamięci dziecka, które będzie mogło wspominać ten dzień przez długi czas. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie wykonanie grawera na biżuterii z datą i imieniem osoby wręczającej. Dzięki temu Wasz upominek będzie niezwykle oryginalny i pamiątkowy.

Pamiątka I Komunii dla dziewczynki z bransoletką

Pamiątka I Komunii dla dziewczynki z bransoletką

Jaki prezent komunijny dla chłopca?

Tak, jak w przypadku prezentu dla dziewczynki, najbardziej liczy się pamięć i dbanie o rozwój dziecka. Świetnym prezentem będzie więc książka z cudowną dedykacją, dzięki czemu bohater dnia będzie mógł wspominać ten dzień przez długi czas. Bardzo często spotykanym rozwiązaniem jest również rower. Zapewne większość z nas dostała taki podarunek na Komunię. Rower wciąż nie wychodzi z mody i jest cudownym upominkiem. Jeżeli jednak jest to za drogi prezent na Wasz budżet, możecie zdecydować się na deskorolkę lub hulajnogę. Młodzieniec z pewnością również ucieszy się z takiego prezentu, dzięki któremu będzie mógł produktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Jeżeli nie macie pomysłu na prezent dla dziecka, możecie wręczyć mu pieniądze. Warto jednak zabrać, by nie była to klasyczna koperta. Istnieje wiele wyjątkowych pomysłów i rozwiązań, które pomogą Wam podarować gotówkę w niekonwencjonalny sposób.

Perłowy różaniec jako pomysł na prezent dla dziecka

Cudownym pomysłem na pamiątkę I Komunii Świętej i prezent dla dziecka jest wyjątkowa perełkowa dziesiątka różańca na komunię zamknięta w drewnianym pudełku. To piękny sposób, by oczarować dziecko. Dziesiątka będzie z pociechą przez całe życie, a dzięki pudełeczku zawsze pozostanie w pięknym, niezmienionym stanie. Dziesiątka różańca zdobiona perłami w kształcie różyczek będzie fantastyczną pamiątką z tego wyjątkowego dnia. Dziesiątka różańca umieszczona w woreczku z organzy zdobionym cyrkonią wygląda bardzo elegancko i nadaje mu wyjątkowego designu. Pudełeczko jest wykonane z naturalnego drewna oraz jest dekorowane na wieczku napisem Pamiątka Pierwszej Komunii wykonanym ze sklejki drewnianej. Wewnątrz znajduje się również karta z dedykacją i personalizacją imieniem dziecka, datą uroczystości oraz imieniem osoby wręczającej prezent. Różaniec świetnie się sprawdzi jako prezent na Komunię dla dziewczynki od Chrzestnego.

Pamiątka I Komunii - kryształowa dziesiątka różańca

Pamiątka I Komunii - kryształowa dziesiątka różańca

Biblia na prezent komunijny

Najbardziej popularnym prezentem na Komunię Święta jest zdecydowanie Biblia. Upominek znakomicie podkreśla charakter uroczystości i wpisuje się w duchową, religijną atmosferę przyjęcia. Jeżeli chcecie wręczyć dziecku upominek, który będzie niezwykle pamiątkowy, a jednocześnie praktyczny, Biblia będzie świetnym wyborem. Kierując się najnowszymi trendami, warto zastanowić się nad Biblią w pięknym wydaniu z dekoracyjną okładką. Świetnym wyborem będzie wersja ze złotą grafiką hostii. Jest niezwykle uniwersalna, dlatego świetnie sprawdzi się zarówno na Komunii chłopca, jak i dziewczynki. Na okładce znajduje się elegancka grafika wraz z napisem „Na pamiątkę I Komunii Świętej” oraz personalizacja imieniem dziecka. Wewnątrz znajdują się piękne grafiki, opisujące wydarzenia opisane w tekście. Biblia w takim wydaniu jest świetnie przystosowana do czytania przez dzieci, co daje okazję do wspólnego czytania Pisma Św. dziecka z rodzicem przed snem.

Biblia na prezent komunijny dla dziewczynki

Biblia na prezent komunijny dla dziewczynki

Pieniądze na prezent komunijny - piękne pudełka na pieniądze

Wybór prezentów na Pierwszą Komunię Świętą może przyprawić o zawrót głowy. Trzeba zdecydować, czy postawić na poważny prezent edukacyjny, czy na elegancki upominek nawiązujący do specyfiki tego święta. Zawsze jednak musimy pamiętać, że uroczystość Pierwszej Komunii to ogromne emocje, a nierzadko stres. Prezenty i przyjęcie to dodatki, które mają sprawić radość, a nie być głównym punktem „programu”. Aby rzeczywiście tak się stało pomóc może pamiątka I Komunii Świętej w postaci skrzyneczki. Nie mając pomysłu na prezent, najczęściej decydujecie się na tradycyjne włożenie gotówki do koperty. Wbrew pozorom nie musi to być zwykły prezent, wręczany kiedy nie ma się żadnego pomysłu. Pieniądze przydadzą się młodemu człowiekowi. Dzięki nim będzie mógł rozwijać swoje pasje, spełnić małe marzenie lub zainwestować w przyszłość. Tak naprawdę dajecie wyjątkową szansę, którą dziecko będzie mogło wykorzystać z dużym zyskiem dla siebie. Jak w efektowny i subtelny sposób wręczyć dziecku komunijnemu prezent w formie pieniążków? Idealne będzie drewniane pudełeczko z dedykacją! Malowane na biało pudełko prezentuje się pięknie i fantastycznie sprawdzi się jako pamiątka I Komunii. Estetyczne i solidnie wykonane wraz z tekstem stanie się świetnym dodatkiem na lata. Wewnątrz pudełka znajduje się specjalnie wyznaczone miejsce na włożenie pieniędzy. Dodatkowo umieszczona jest tam również karta z dedykacją, życzeniami oraz personalizacją imieniem dziecka, data wydarzenia i imieniem osoby wręczającej prezent. Na pudełku występuje ozdoba z satynowej, białej wstążki oraz srebrny krzyżyk. Całość prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie, świetnie wpisując się w najnowsze trendy na sezon 2024. Dzięki swojej uniwersalności świetnie sprawdzi się na Komunii zarówno chłopca, jak i dziewczynki.

Pamiątka I Komunii - pudełko na pieniądze z imieniem dziecka

Pamiątka I Komunii - pudełko na pieniądze z imieniem dziecka

Świeca do Komunii z imieniem

Nieodłącznym elementem na uroczystości komunijnej jest świeca. Staje się ona wspaniałą pamiątką. Świeca komunijna symbolizuje światło Chrystusa i pełne wkroczenie w jego łaskę. Młody człowiek może w pełni uczestniczyć we wszelkich sakramentach kościelnych, wchodząc na kolejny etap w dojrzałości wiary. Wręczenie świecy na komunię Świętą może być świetnym prezentem od Rodziców Chrzestnych. Jest to bardzo wyjątkowy prezent o niezwykłej wartości pamiątkowej. Warto więc zastanowić się nieco dłużej i wybrać odpowiedni model. Jest to upominek, który zostaje z dzieckiem do końca życia - zastanówcie się dobrze nad odpowiednim wariantem. Świetną wersją będzie świeca ze złotymi elementami graficznymi z kolekcji IHS Exclusive. Na etykiecie widnieje grafika złotej hostii oraz personalizacja. Świeca jest ręcznie zdobiona satynową wstążką, co sprawia, że jest wyjątkowa. Dodatkowo znajduje się na niej delikatny stroik z medalikiem oraz ażurowymi wykończeniami. Całość prezentuje się bardzo oryginalnie i wyjątkowo. Jeżeli chcecie wręczyć dziecku niezwykłą pamiątkę, taka świeca będzie znakomitym pomysłem. Jeżeli chcielibyście wprowadzić nieco świeżości i koloru warto zastanowić się nad świecami w kolorze błękitnym lub różowym. Pięknie podkreślą płeć dziecka, a delikatne zdobienia nie będą prezentować się kiczowato, czy przesadnie. Świece wciąż prezentując i bardzo elegancko i świetnie wpisują się w najnowsze trendy na sezon 2024. Przemyślcie wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym i wybierzcie wariant, który najbardziej odpowiada Wam i bohaterowi dnia.

Świeca do Komunii z imieniem ręcznie dekorowana

Świeca do Komunii z imieniem ręcznie dekorowana

Słonik na szczęście jako cudowna pamiątka komunijna od Matki Chrzestnej lub Babci

Cudowna Pamiątka Pierwszej Komunii i prezent dla dziecka komunijnego z przesłaniem na szczęście! W pudełeczku znajduje się słonik w złotym kolorze umieszczony na miękkiej satynowej gąbeczce oraz czekoladki w złotym papierku w woreczku z organzy. Wnętrze pudełka zawiera także karteczkę z pamiątkowym tekstem, imieniem dziecka, datą i imieniem osoby, która wręcza prezent. Skrzyneczka została udekorowana na wieczku napisem Pamiątka Pierwszej Komunii wykonanym ze sklejki drewnianej. Taki upominek z pewnością spodoba się bohaterowi dnia i stanie się wspaniałą pamiątką na lata.

Pamiątka I Komunii Świętej ze słonikiem

Pamiątka I Komunii Świętej ze słonikiem i dziesiątką różańca

Wybierając odpowiedni upominek na prezent komunijny dla dziecka, należy zastanowić się nad kilkoma ważnymi aspektami. Najważniejsze jest szczęście dziecka, dlatego prezent musi podobać się przede wszystkim jemu. Świetnie byłoby, gdyby wręczony gadżet rozwijał pasję dziecka lub stał się wyjątkową pamiątką po tym wydarzeniu. Komunia Święta to głównie przeżycie duchowe, religijne, dlatego podkreślenie tego wyjątkowym medalikiem, Biblią będzie świetną decyzją. Pamiętajcie jednak, że najlepszymi upominkami są te najbardziej oryginalne i pamiątkowe. Umieszczenie na nich personalizacji, grawera będzie niezwykle atrakcyjne i unikatowe.

Proszę się najpierw zalogować.

Zaloguj się