Bierzmowanie

Bierzmowanie to bardzo ważny sakrament dla każdego człowieka. Na ten wyjątkowy moment młodzież przygotowuje się miesiącami, aby umocnić swoją wiarę. Tak cudowną chwilę wspaniale jest dzielić z Ukochanymi Rodzicami, Dziadkami, czy Rodzicami Chrzestnymi. Ważnym aspektem są również prezenty, które będą idealną...

Bierzmowanie to bardzo ważny sakrament dla każdego człowieka. Na ten wyjątkowy moment młodzież przygotowuje się miesiącami, aby umocnić swoją wiarę. Tak cudowną chwilę wspaniale jest dzielić z Ukochanymi Rodzicami, Dziadkami, czy Rodzicami Chrzestnymi. Ważnym aspektem są również prezenty, które będą idealną pamiątką na długie lata. Biżuteria, dziesiątki różańca i wiele rewelacyjnych propozycji, które zachwycą obdarowaną osobę i będą przypominały o przyjęciu Bierzmowania. 

Pokaż więcej

Prezenty na bierzmowanie

Chrześcijanie posiadają kilka niezwykle ważnych uroczystości i wydarzeń, które z wielką przyjemnością celebrują w gronie rodziny oraz przyjaciół. Jedną z pierwszych ceremonii, w których uczestniczą już małe dzieci jest Chrzest Święty organizowany zazwyczaj kilka tygodni po narodzinach. Istotną uroczystością jest również Pierwsza Komunia, do której przystępują dziewczynki i chłopcy mniej więcej w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Każde z tych wydarzeń posiada swój własny, niepowtarzalny klimat oraz świętowane powinno być w odpowiedni sposób. Wielu rodziców decyduje się nawet na wyprawienie po ceremonii kościelnej przyjęcia dla najbliższych, na którym dłużej cieszyć się mogą tym szczególnym czasem. Wśród ważnych uroczystości wspomnieć należy także bierzmowanie - trzeci z sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.

Czym jest bierzmowanie?

Bierzmowanie to sakrament umocnienia wiary oraz przekazania znamienia daru Ducha Świętego. Przyjmowany jest już po Pierwszej Komunii Świętej - w kościele rzymskokatolickim udzielany jest między 14 a 18 rokiem życia. Ważne jest, że można przyjąć go tylko jeden raz w życiu. Podczas ceremonii bierzmowania biskup namaszcza krzyżmem kandydatów, którzy odnawiają przyrzeczenia z sakramentu Chrztu. 

Bardzo istotnym elementem przygotowań do bierzmowania jest wybór patrona. Do tego zadania należy podejść świadomie i odpowiedzialnie, ponieważ to nie tylko decyzja dotycząca ładnego imienia. Patrona powinno wybierać się zgodnie z własnymi wierzeniami oraz poglądami. Dobrze jest postawić na taką postać, która będzie wsparciem niosącym siłę w trudnych chwilach. 

Ostatnim ważnym aspektem bierzmowania jest jego świadek. To osoba, która pomaga kandydatowi w przygotowaniach, a także towarzyszy mu podczas ceremonii. Świadek powinien mieć ukończone 16 lat oraz żyć zgodnie z naukami Kościoła (a więc także przyjąć wszystkie sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego).

Pomysłowe prezenty na bierzmowanie

Bardzo często z okazji bierzmowania kandydatom wręczane są drobne upominki. To symboliczne pamiątki, które mają przypominać obdarowanym osobom o tym szczególnym dniu. Wybierasz się na bierzmowanie bliskiej osoby? W takim wypadku na pewno miło jej będzie, jeśli przyniesiesz ze sobą wyjątkowy prezent prosto z serca!

Symboliczna biżuteria na bierzmowanie

Biżuteria jest bardzo popularnym prezentem na bierzmowanie. To świetnie rozwiązanie zarówno dla dziewczyny, jak i chłopaka, które nawet po wielu latach przypominać będzie o tym szczególnym dniu. Naszyjnik z zawieszką w kształcie krzyża czy aniołka idealnie wpisuje się w klimat bierzmowania. A dzięki pięknemu opakowaniu z jasnego drewna i słodkim dodatkom cały prezent rewelacyjnie sprawdzi się jako podarunek dla nastolatka. Personalizowana kartka z życzeniami powoduje, że taki prezent będzie bardzo osobisty i jedyny w swoim rodzaju.

Pamiątka bierzmowania łańcuszek z krzyżykiem rustykalny

Łańcuszek z krzyżykiem na bierzmowanie

Dla dziewcząt przygotowaliśmy też fantastyczne bransoletki, które można z powodzeniem podarować z okazji bierzmowania. Dzięki pięknej oprawie prezent od razu nadaje się do wręczenia córce, siostrzenicy, bratanicy czy wnuczce!

Pamiątka bierzmowania - prezenty personalizowane

W naszym sklepie internetowym dostępnych jest też wiele innych prezentów, które można śmiało wręczyć kandydatom przystępującym do sakramentu bierzmowania. Słonik na szczęście z krówkami to bardzo symboliczna propozycja dla dziewcząt i chłopców. Równie dobrze sprawdzi się zestaw w pudełku zawierający małego aniołka, dziesiątkę różańca oraz mleczne czekoladki. A może na prezent zamierzasz wręczyć gotówkę? Wobec tego możesz zrobić to za pomocą drewnianego pudełka przygotowanego specjalnie w tym celu! Pieniądze w takiej oprawie sprawią ogromną przyjemność obdarowanej osobie.

Prezent na bierzmowanie dziesiątka różańca rustykalna

Dziesiątka różańca na pamiątkę bierzmowania

Proszę się najpierw zalogować.

Zaloguj się