Balony komunijne, balony na Chrzest - jakie wzory wybrać? Dekoracje komunijne z balonów

Balony na Komunię i Chrzest
- jakie wybrać, jak napełniać i stosować? Wszystko o balonach

 

Balony komunijne i balony na Chrzest to podstawowa dekoracja sali na te uroczystości. Występują w wielu kolorach, wzorach i rodzajach. Organizując przyjęcie z okazji Chrztu Świętego lub Komunii Waszego dziecka, z pewnością musicie zadbać o odpowiednie dekoracje wnętrza. Świetnym rozwiązaniem będą w tym przypadku właśnie balony. Bardzo klasyczna dekoracja, którą dzięki kilku gadżetom możecie ograć w wyjątkowy sposób, tworząc wspaniałe aranżacje. Jak zastosować balony? Jakie są rodzaje balonów? Czym napełniać balony? Dekoracje komunijne z balonów w postaci girlandy. Przeczytajcie!

 

Balony - wszystko o balonach na Komunię i Chrzest

 

Podstawowe rodzaje balonów

Jeżeli macie w planach stworzyć wyjątkowe dekoracje z balonami w roli głównej, warto najpierw poznać wszelkie rodzaje balonów, jakie występują. Dzięki temu będziecie mogli stworzyć piękne dekoracje z pełną świadomością. 

Najpopularniejszym wariantem są zdecydowanie balony lateksowe. Wykonane są z wytrzymałego materiału, który jest odporny na zniszczenia, a po wypełnieniu powietrzem, kształt utrzymuje się nawet kilka tygodni. Pojawiają się w wielu rozmiarach i wariantach graficznych, dzięki czemu każdy ma możliwość znalezienia odpowiedniego wzoru dla siebie. Najpopularniejsze to balony lateksowe z nadrukiem, balony transparentne czy balony z konfetti w środku, które są nowością na rynku. Balony z konfetti prezentują się bardzo nowocześnie i pięknie wyglądają na uroczystościach w modnym stylu.

Coraz częściej pojawiają się również balony foliowe, które wykonane są z metalicznej folii. Występują w wielu kształtach i rozmiarach. Najlepszą wersją na uroczystość Chrztu, bądź Komunii będzie z pewnością napis określający okazję uroczystości lub imię dziecka, kształty serc, gwiazdek. 

 

Jak wyglądają balony komunijne i na Chrzest ze sklepu ZlotyAniol.pl?

Często zastanawiacie się, dlaczego balony, które otrzymaliście, różnią się od tych, przedstawionych na stronie. Gwarantujemy Wam, że po nadmuchaniu ich, kolor będzie dokładnie taki lub bardzo zbliżony (czasami jest to zależne od ustawień monitora czy wyświetlacza w telefonie), jak przedstawiony na stronie internetowej. Balony lateksowe przed rozpoczęciem pompowania z pewnością będą miały inny kolor, ze względu na materiał, z jakiego są wykonane. 

Przy balonach foliowych nie ma tego problemu. Zostają dostarczone do Was w formie złożonej folii, która wystarczy wypełnić powietrzem, helem, by ukazała swoje prawdziwie kształty. Nigdy więc, przed napompowaniem balonów, nie możecie stwierdzić w pełni czy otrzymaliście odpowiedni produkt. Warto początkowo upewnić się, czy otrzymaliście odpowiedni produkt, a w późniejszej fazie kontaktować się z nami w razie pomyłki. 

W zależności od charakteru Waszego przyjęcia i motywu przewodniego, na jaki się zdecydowaliście, możecie wybierać spośród wielu balonów dostępnych w naszym sklepie. Możecie zdecydować się na różne kształty i kolory, które w piękny sposób uatrakcyjnią Waszą uroczystość. 

Wśród balonów lateksowych pojawiają się dwa podstawowe warianty wykończeniowe - pastelowe i metalizowane. Pastelowe balony cechują się delikatnością i subtelnością. Zazwyczaj pojawiają się w stonowanych kolorach i będą świetnym rozwiązaniem na przyjęciu z okazji Komunii Świętej lub Chrztu Waszego dziecka. Metaliczne balony lateksowe są nieco mocniejsze w odbiorze. Lepiej sprawdzą się na przyjęciu w stylu boho, gdzie króluje ciemniejsza kolorystyka i bogate zdobnictwo. 

Coraz częściej pojawiają się również balony transparentne, które pojawiły się wśród najnowszych trendów na sezon 2021 i skradły całe zainteresowanie. Cudownie się prezentują i idealnie sprawdza się na eleganckim przyjęciu w minimalistycznym stylu. 

 

Wielkości balonów - jaki rozmiar wybrać?

Zazwyczaj średnicę balonów podaje się w calach. Nie jest to jednak jednostka miary, która każdy z nas może sobie w prosty sposób zwizualizować. Należy pamiętać, że 1 cal=2,54 centymetra. Dzięki takiemu przelicznikowi będzie Wam zdecydowanie łatwiej wyobrazić sobie wielkość, wybranego przez Was balonu. Wychodzimy Wam jednak naprzeciw i w opisach naszych produktów podajemy wielkości balonów w centymetrach. Dzięki temu, w bardzo łatwy sposób możecie zdecydować się na dany rodzaj dekoracji i dopasować go do pozostałych ozdób na przyjęciu. 

Większość balonów w naszym sklepie pojawia się w rozmiarze około 30 cm. Wszystkie klasyczne balony lateksowe posiadają właśnie taką średnicę. Jest to najpopularniejszy rozmiar, do którego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. W ofercie znajdziecie również inne rozmiary balonów, które zależą od kształtu ozdoby i materiału, z którego są wykonane. Balony foliowe, zazwyczaj są nieco większe od lateksowych ze względu na przeróżne kształty, w jakich występują. W zależności, jaki efekt chcecie uzyskać, na co stawiacie podczas wyboru balonów, wybierzcie odpowiedni dla Was wariant, który świetnie podkreśli charakter Waszej uroczystości. 

Jeżeli macie wątpliwości, jaką wielkość w centrymetrach będą miały Wasze balony dla ułatwienia podajemy tabelkę z przeliczeniem:

 

Rozmiary balonów w calach i centrymetrach

 

Balony wypełnione helem czy powietrzem?

Jednym z podstawowych aspektów, nad którym zastanawiają się wszyscy, organizując przyjęcia, jest sposób napompowania balonów. Zdecydować się na zwykłe powietrze czy hel? Który wariant lepiej sprawdzi się w moim przypadku? Która opcja da mi dłuższe efekty? Na odpowiedzi do tych pytań składa się kilka bardzo ważnych aspektów. Przede wszystkim należy pamiętać, że wszystko jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników. 

Najczęstszą opcją, wybieraną przez większość osób jest wypełnienie balonów lateksowych zwykłym powietrzem, a foliowych helem. Nie jest to jednak żadna reguła i Wasz wybór może się od tego różnić. 

Balony lateksowe są dużo bardziej popularne i dostępne niż balony foliowe dlatego też są częstszym wyborem. Bardziej praktyczną opcją i łatwiejszą w przygotowaniu jest wypełnienie balonów powietrzem. Są to czynniki, które zazwyczaj łączą te dwa elementy, dzięki czemu pojawia się trend na wypełnienia balonów lateksowych powietrzem. Coraz częściej spotyka się jednak wypełniony helem klasycznych balonów. Dzięki temu możecie stworzyć piękne aranżacje i dekoracje, które będą niespotykane, oryginalne. Należy pamiętać jednak, że hel w lateksowych balonach utrzymuje się znacznie krócej, niż w balonach foliowych. Zazwyczaj jest to 12-24h, dlatego najlepszym wyjściem będzie nadmuchanie ich tuż przed imprezą. Zwykłe powietrze utrzymuje nadmuchane balony lateksowe w niezmienionej postaci nawet do kilku tygodni, co jest kolejnym argumentem, aby skorzystać z tej opcji. Nic jednak nie jest regułą i możecie dokonywać wyborów, w zależności od własnych preferencji i upodobań. 

Balony foliowe zazwyczaj wypełnia się helem. Jest to zazwyczaj pojedynczy dodatek dekoracyjny, który spotyka się na przyjęciu, dlatego wyróżnienie go w taki sposób będzie świetnym pomysłem. Hel w balonach foliowych utrzymuje się również znacznie dłużej, niż w balonach lateksowych. Istnieje również możliwość dopompowania go, dzięki specjalnemu wentylowy samozamykającemu. Dzięki temu balony foliowe są dużo częściej spotykane wypełnione helem niż zwykłym powietrzem. 

Jeżeli zdecydujecie się na wypełnienie jakichkolwiek balonów zwykłym powietrzem, warto zaopatrzyć się również w specjalne patyczki do balonów, dzięki którym będziecie mogli stworzyć wyjątkowe dekoracje na Waszej Komunii lub Chrzcie. Do balonów wypełnionych helem wystarczy Wam wstążka lub tasiemka, którą przymocujecie w miejscu, w którym chcielibyście umieścić Wasz dodatek. 

WSKAZÓWKA: aby ułatwić sobie napełnianianie balonów na Komunię i Chrzest warto wykorzystać takie produkty:

 

Balonowa girlanda i inne pomysły na dekoracje komunijne z balonów i dekoracje sali na Chrzest

Dekoracje z balonów na przyjęciu komunijnym lub Chrzcie Waszego dziecka nie muszą być nudne i powtarzające się. Świetnym pomysłem będzie stworzenie czegoś wyjątkowego, tak, by zaskoczyć Waszych gości i zaprezentować im nieco nowości. 

Wspaniałym rozwiązaniem będzie stworzenie girlandy z balonów, która znakomicie się prezentuje i na pewno nie jest dekoracją często spotykana. Aby stworzyć piękną girlandę balonową, będziecie potrzebowali kilku kolorów i rozmiarów klasycznych balonów lateksowych. Możecie zakupić balony w tym samym rozmiarze i pompować je do różnych wielkości. Akcesoriem, które znacznie ułatwi Wam pracę, będzie z pewnością taśma do girland balonowych, na której umieszczacie nadmuchane balony.  W ten sposób wszystko jest znacznie łatwiejsze i szybsze w przygotowaniu. Zaoszczędzony czas z pewnością przyda się Wam podczas organizacji takiego przyjęcia. Gotową girlandę możecie umieścić przy wejściu na salę, pod sufitem, nad krzesłem bohatera dnia czy na pięknej ściance fotograficznej. W ten sposób w wyjątkowym stylu urozmaicicie swoją uroczystość i stworzycie piękne dekoracje wnętrza, małym nakładem pracy. 

WSKAZÓWKA: wykorzystaj produkt Taśma do girlanda balonowych

Możecie zdecydować się również na zakup specjalnych przylepców, które przydadzą się Wam, jeżeli będziecie chcieli napełnić balony powietrzem i umieścić je w trudno dostępnych miejscach. Przylepce pozwolą Wam stworzyć efekt balonów wypełnionych helem, ponieważ będziecie mogli umieścić je w dowolnym miejscu w pomieszczeniu - na ścianie, suficie, krzesłach. Dzięki temu wcale nie potrzebujecie helu, by stworzyć iluzję unoszących się balonów. 

WSKAZÓWKA: wykorzystaj produkt Przylepce do balonów

 

Dekoracje komunijne z balonów - inspiracje

Dekoracje komunijne z balonów - inspiracje

Dekoracje komunijne z balonów - inspiracje; źródło: Pinterest

 

Dekoracje komunijne z balonów - inspiracje

Dekoracje komunijne z balonów - inspiracje; źródło: Pinterest

Dekoracje komunijne z balonów - inspiracje

Dekoracje komunijne z balonów - inspiracje; źródło: Pinterest

 

Dekoracje komunijne z balonów - inspiracje

Dekoracje komunijne z balonów - inspiracje; źródło: Pinterest

 

Balony na Komunię Świętą

Organizując przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej Waszego dziecka z pewnością chcecie, by wszystko pięknie się prezentowało i podkreślało charakter uroczystości. Posiadając już podstawową wiedzę na temat wszelkich balonów, możecie wybrać, który wariant będzie Wam najbardziej odpowiadał i przyda się do stworzenia wyjątkowych dekoracji. 

Balony komunijne z kielichem - bestseller

Naszym bestsellerem są zdecydowanie balony lateksowe w białym kolorze ze złota grafiką, przedstawiającą kielich i hostię. Elementy graficzne idealnie wpisują się w religijny charakter uroczystości, pięknie go podkreślając. Możecie dobrać do nich kilka balonów o jednolitej barwie i stworzyć wyjątkowe aranżacje. Dzięki temu wszystko zostanie utrzymane w eleganckiej stylistyce. 

 

Balony komunijne ze złotym kielichem i Hostią

Balony komunijne ze złotym kielichem i Hostią

 

Balony komunijne ze srebrną Hostią

Balony komunijne ze srebrną Hostią

 

Balony z napisem Pierwsza Komunia

Balony z napisem Pierwsza Komunia

 

Świetnym rozwiązaniem będą również balony foliowe, układające się w napis „IHS”. Idealnie komponuje się z wszelkimi pozostałymi elementami religijnymi. Metaliczna barwa świetnie wpisuje się w najnowsze trendy i wyróżnia tę ozdobę, na tle pozostałych. 

 

Balony foliowe na Komunię IHS

Balony foliowe na Komunię IHS

 

Balony na Chrzest Święty 

Najbardziej popularną wersją balonów na Chrzest Święty Waszego dziecka są zdecydowanie balony na Chrzest z napisem „Chrzest Święty”.  W piękny sposób podkreślają charakter uroczystości, cudownie się przy tym prezentując. Jest to niezwykle atrakcyjny i elegancki dodatek, który znakomicie będzie się prezentował na przyjęciu z okazji Chrztu Świętego. 

 

Balony na Chrzest ze złotym napisem

Balony na Chrzest ze złotym napisem

 

Jeżeli chcecie wprowadzić nieco koloru, świeżości do waszych dekoracji, świetnym pomysłem będzie zaopatrzenie się w balony w kolorze różowym lub błękitnym. Występuje na nich dodatkowa grafika wózeczka i napis podkreślający płeć dziecka. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w piękny sposób jesteście w stanie udekorować całość przyjęcia, dodając subtelności i lekkości. 

 

Balony na Chrzest chłopca błękitne

Balony na Chrzest chłopca błękitne

 

Balony na Chrzest dziewczynki różowe

Balony na Chrzest dziewczynki różowe

 

Mając już pełną wiedzę na temat wszystkich rodzajów balonów, kształtów, wielkości i sposobów pompowania ich, na pewno poradzicie sobie z tym trudnym wyborem odpowiedniego wariantu. Kierujcie się własnymi preferencjami i stwórzcie wyjątkowe dekoracje z balonów na Komunię lub Chrzest Święty Waszego dziecka. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na większość nużących Was pytań i wykorzystacie nasze porady podczas organizacji własnego przyjęcia. 

 

Autor: Natalia Woźniak

Udostepnij:

Skomentuj

Kod bezpieczeństwa

Proszę się najpierw zalogować.

Zaloguj się