Gry i zabawy na Baby Shower

Baby Shower jest jedynym w swoim rodzaju przyjęciem. Tradycyjnie organizowane na cześć przyszłej mamy w 8 lub 9 miesiącu ciąży stanowi świetny sposób na relaks i odpoczynek przed powitaniem na świecie dziecka. Na tego rodzaju uroczystości nie może zabraknąć prezentów, jednak pozytywnie na atmosferę panującą wśród zebranych kobiet wpływają również wszelkiego rodzaju gry i atrakcje. Chcesz, aby organizowany przez Ciebie Baby Shower na długo zapadł w pamięci wszystkich zaproszonych osób? Wobec tego obowiązkowo przygotuj wspaniałe zabawy, w których zarówno przyszła mama, jak i goście chętnie wezmą udział! To pozwoli zintegrować się zebranym kobietom oraz stworzyć cudowne wspomnienia. Jakie zabawy i rozrywki najlepiej sprawdzą się na Baby Shower? Możliwości jest wiele i ich wybór zależy od Twoich własnych upodobań oraz samopoczucia przyszłej mamy. Koniecznie weź pod uwagę jej stan przy wyborze odpowiednich atrakcji. W ten sposób na pewno sprawisz swojej przyjaciółce i gościom wiele radości. 

Wyzwania i zadania na Baby Shower

Zabawy polegające na rywalizacji czy wykonywaniu konkretnych zadań pozwalają świetnie rozruszać towarzystwo. Właśnie z tego powodu to rewelacyjna propozycja na Baby Shower. Wszystkie przyjaciółki przyszłej mamy, nawet jeśli na co dzień nie mają szczególnego kontaktu, na pewno szybko zintegrują się podczas takich gier. 

Certyfikat i test na Baby Shower "Jej Wysokość Mama" w stylu Boho
Certyfikat i test na Baby Shower "Jej Wysokość Mama" w stylu Boho

Zabawa podobna do popularnej “Prawda czy wyzwanie” nikomu nie sprawi kłopotu, a na pewno wywoła mnóstwo śmiechu! Wystarczy dopasować charakter gry do klimatu przyjęcia. Wśród wyzwań przygotuj takie, które dotyczą opieki oraz wychowania dziecka, dzięki czemu ciężarna kobieta będzie mogła w dowcipny sposób przekonać się, jak wiele wie. Pozostałe uczestniczki imprezy z pewnością chętnie się przyłączą! Do takiej gry dobrze jest przygotować lalkę i akcesoria dziecięce. Ubieranie, przewijanie, pakowanie torby na wyjście oraz inne tego typu zabawy zapewnią Wam wiele radości. Jeśli do tego przygotujesz stoper, a nawet opaskę na oczy, wyzwania będą jeszcze śmieszniejsze!

Szybkim, a zarazem sprawdzonym sposobem na stworzenie doskonałej rozrywki jest wykorzystanie gotowych zdrapek z pytaniami. Grafika bociana w pastelowej kolorystyce oraz złota zdrapka prezentują się razem naprawdę gustownie. Możesz śmiało postawić na takie akcesoria podczas przyjęcia przyjaciółki. Pod zdrapkami znalazły się natomiast pytania dotyczące opieki nad dzieckiem. “Jak często zmieniać pieluszkę?” albo “Czy dziecko chrapie?” to zaledwie namiastka zagwostek, z którymi zmierzyć się będą musiały uczestniczki imprezy. Możecie w ten sposób przetestować przyszłą mamę lub wszystkie sprawdzić swoją wiedzę!

Zdrapki z zadaniami na Baby Shower z grafiką Bociana
Zdrapki z zadaniami na Baby Shower z grafiką Bociana

Zabawy na Baby Shower - co to jest?

Gra polegająca na odgadywaniu przedmiotów wyłącznie po dotyku znakomicie działa na zmysły. Potrafi przysporzyć też niemało śmiechu! Do przygotowania takiej gry potrzebować będziesz dziecięcych akcesoriów: smoczka, pieluszki, ubranek, butelki, gryzaków, a także zabawek czy innych gadżetów. Dość duży karton z wyciętymi otworami na ręce sprawi, że taka atrakcja stanie się naprawdę ciekawa i niezapomniana. W jej trakcie można także po prostu zawiązywać oczy kolejnym uczestniczkom przed wręczeniem ich przedmiotu, którego nazwę powinny odgadnąć. Niektóre odpowiedzi mogą być naprawdę zaskakujące! Wszystkie uczestniczki przyjęcia będą znakomicie się bawić podczas takiej gry.

Inne rodzaje zgadywanek także bardzo dobrze sprawdzają się na Baby Shower. Idealnym przykładem jest przygotowanie dziecięcej wersji “Jaka to melodia”. Popularna zabawa z piosenkami z bajek oraz dziecięcymi hitami na pewno rozrusza całe towarzystwo. Jak wiele tytułów jesteście w stanie wymienić? Taką zabawę można też zorganizować w formie zgadywania bajek po piosenkach tytułowych albo kilku słowach kluczowych. 

A co powiecie na kalambury? To dobra gra, jeśli przyszła mama czuje się na siłach, by wziąć w niej udział. W innym wypadku możesz postawić na wersję rysowaną! Zaopatrz się w tablicę lub duże kartki, a także pisaki lub długopisy. Hasła związane z dziećmi, bajkami czy macierzyństwem bez wątpienia najlepiej sprawdzą się na Baby Shower. Z tak zorganizowanej zabawy wyniesiecie cudowne wspomnienia na całe życie!

Quiz na Baby Shower - pytania i odpowiedzi

Testy i quizy to chętnie wybierane na Baby Shower rozrywki. Jeśli zależy Ci na estetycznym wykonaniu oraz przemyślanej formie, możesz postawić na gotowe gry ze sklepu internetowego zlotyaniol.pl. Wykonane na wysokiej jakości papierze quizy dla przyszłej mamy to doskonały sposób na zapewnienie jej bezbłędnej rozrywki. Niech ciężarna kobieta odpowie na jeden z zestawów pytań, a następnie odda go do oceny pozostałym uczestniczkom przyjęcia. Po zdaniu testu przyszłej mamie wręczcie koniecznie certyfikat wypisany ręcznie, który stanie się wyjątkową pamiątką na całe życie. Zestawy quizów i dyplomów zostały dopasowane do siebie dzięki spójnym motywom i pięknemu wykonaniu. Przyszła mama będzie oczarowana taką niespodzianką.

Certyfikat i test dla Przyszłej Mamy na Baby Shower
Certyfikat i test dla Przyszłej Mamy na Baby Shower

Ciężarna kobieta oraz jej przyjaciółki mogą wypełnić wiele różnorodnych testów czy quizów. Wykonane z grubego papieru “Życzenia dla maluszka” to idealny przykład takiej zabawy na Baby Shower. Boho motyw w połączeniu z ozdobną czcionką prezentuje się naprawdę gustownie oraz modnie. Na papierze umieszczone zostały początki zdań, które wszystkie uczestniczki mogą uzupełnić według własnego upodobania. W ten sposób powstaną bardzo osobiste życzenia dla maluszka, które po wielu latach będą wspaniałą pamiątką. W podobny sposób wykorzystać można zestaw pytań “Jakie będzie twoje maleństwo”. Uczestniczki imprezy mogą podpisać się na swoich kartkach, dzięki czemu w przyszłości ciężarna kobieta bez problemu rozszyfruje, kto wypełnił konkretną ankietę!

Zabawa "Życzenia dla Maluszka" w formie ankiet na Baby Shower
Zabawa "Życzenia dla Maluszka" w formie ankiet na Baby Shower

Gra na Baby Shower "Jakie będzie Twoje Maleństwo?"
Gra na Baby Shower "Jakie będzie Twoje Maleństwo?"

A skoro o ankietach mowa, mamy jeszcze jedną wspaniałą propozycję na Baby Shower. Tym razem jest to jednak zabawa, w której wziąć udział mogą przyjaciółki przyszłej mamy. Sama zainteresowana z pewnością będzie zaskoczona niektórymi odpowiedziami. “Kto najlepiej zna przyszłą mamę” to dowcipny test zawierający pytania dotyczące ciężarnej kobiety. Przyszła mama może sprawdzić w ten sposób, jak wiele wiedzą o niej zebrane na przyjęciu przyjaciółki. Bez dwóch zdań wiele dopiero się dowiedzą! Stylowo zaprojektowane ankiety oraz ciekawa forma gry kapitalnie sprawdzą się w czasie przyjęcia przyszłej mamy.

Gra na Baby Shower "Kto najlepiej zna Przyszłą Mamę?"
Gra na Baby Shower "Kto najlepiej zna Przyszłą Mamę?"

Kreatywne zabawy na Baby Shower

Na Baby Shower bardzo często przygotowywane są kreatywne rozrywki, które zaangażują wszystkie zebrane na imprezie kobiety. Wspaniałą propozycją niewątpliwie jest przygotowywanie bransoletek. Taką zabawę zorganizować można na różne sposoby. Jednym z nich jest stworzenie biżuterii dla przyszłej mamy. Każda z zaproszonych kobiet przynosi w takim wypadku jeden koralik, a następnie podczas przyjęcia łączy je razem z innymi. Powstała w ten sposób bransoletka szczęścia dla przyszłej mamy będzie miłym upominkiem, a zarazem bezbłędną pamiątką. Jeśli natomiast chcesz, by rozrywka trwała dłużej i zapadła wszystkim jeszcze lepiej w pamięci, możecie wykonać też bransoletki przyjaźni. Taka biżuteria będzie świetnymi upominkami dla gości i sprawi przyjemność każdej z zebranych osób. 

Inną twórczą rozrywką na Baby Shower jest dekorowanie dziecięcego body, koszulki czy czapeczki. Do takiej zabawy przydadzą się markery czy farbki do ubrań. Zdecydowanie najlepiej jest wybrać również ubranka z jasnego materiału, na których wspaniale widać będzie napisy czy rysunki. Wszystkie kobiety zebrane na Baby Shower mogą umieścić na tkaninie życzenia, przelać na nią pozytywne emocje oraz ozdobić według własnego pomysłu. Stwórzcie jedne wspólne body czy koszulkę albo też postawcie na całą kolekcję ubranek dla maluszka. Taki strój niejednokrotnie przypomni przyszłej mamie o cudownej zabawie w trakcie Baby Shower.

Mama czy Tata? - gry na Baby Shower

Ciekawą grą na Baby Shower może być też zabawa “Mama czy Tata”. Dostępny w naszym sklepie projekt to wysokiej jakości kartka z zestawem pytań, na które odpowiedzieć można “mama” albo “tata”. Zabawa polega na tym, by jedna osoba - np. przyszła mama - czytała pytania, a następnie liczyła odpowiedzi gości. Dziewczyny w tym celu używają karteczek na piku w postaci ust albo wąsów. Niektóre odpowiedzi mogą być naprawdę zaskakujące! Za pomocą takiego quizu dodatkowo sprawdzić można też partnerów. Przed imprezą zadaj pytania przyszłemu tacie, a następnie porównajcie je na imprezie z odpowiedziami przyszłej mamy. 

Gra na Baby Shower "Mama czy Tata?"
Gra na Baby Shower "Mama czy Tata?"

Tego rodzaju grę można zorganizować także samodzielnie. Ułóż pytania dotyczące bieżących wydarzeń (np. “Kto wybrał imię dla dziecka?” albo “Kto pierwszy wspomniał o posiadaniu potomstwa?”) albo też przyszłych zadań (np. “Kto będzie wstawał w nocy?”, “Kto będzie prowadził dziecko do przedszkola?” czy “Kto będzie karmił maluszka?”). Podobnie jak w przypadku gotowego testu - najpierw koniecznie sprawdź odpowiedzi przyszłego taty. Porównywanie ich z tymi udzielonymi przez ciężarną może zapewnić Wam mnóstwo śmiechu. Jak bardzo zgodni są przyszli rodzice?

Inne rozrywki na Baby Shower

Gry słowne stanowią niezawodny sposób na zapewnienie rozrywki przyszłej mamie oraz jej przyjaciółkom. Takie zabawy nie wymagają ruchu, dlatego są odpowiednie dla kobiety w zaawansowanej ciąży, a przy tym potrafią rozbawić każdego! Wykreślanka wykonywana na czas przez wszystkie uczestniczki imprezy zapewni Wam wiele emocji. Rywalizacja będzie tym lepsza, jeśli zawczasu zadbasz o drobne upominki, które będą nagrodą dla zwyciężczyni. Takie prezenty wręczyć można też za quizy albo wyzwania! 

Gra na Baby Shower w postaci wykreślanki
Gra na Baby Shower w postaci wykreślanki

“Dziecięce przedmioty” albo “Imiona i przedmioty” to gry stworzone na zasadzie zabawy w “Państwa-miasta”. Uczestniczki Baby Shower muszą wypisać konkretne słowa zaczynające się na podaną literę. Wykorzystując gotowe propozycje albo tworząc taką zabawę samodzielnie, na pewno zapewnisz uczestniczkom wiele rozrywki. Kategorie w stylu “Dziecięcych imion”, “Akcesoriów dla dzieci”, “Zabawek” czy “Etapów rozwoju” fantastycznie nadają się na tego rodzaju przyjęcia. 

Gra na Baby Shower "Imiona i Przedmioty"
Gra na Baby Shower "Imiona i Przedmioty"

Gra na Baby Shower "Imiona i Przedmioty" w stylu boho
Gra na Baby Shower "Imiona i Przedmioty" w stylu boho

Jednak to nie jedyne pomysłowe rozwiązania na Baby Shower. Na pewno zebranym kobietom spodoba się gra w przypominanie najbardziej kultowych tekstów rodziców. “Liczę do trzech!”, “Ziemniaki zostaw, ale mięso zjedz” czy “Mnie nie interesują inni” to słowa, które każdy z nas słyszał wielokrotnie. Jakie jeszcze “klasyczne” teksty rodziców potraficie sobie przypomnieć? Poszukajcie w pamięci i sprawdźcie, czy inne uczestniczki imprezy też je pamiętają! Taka rozrywka idealnie nadaje się na początek przyjęcia - w miarę jej trwania, każda z dziewczyn będzie otwierać się coraz bardziej. 

Uczestniczki Baby Shower mogą pomóc w przygotowaniu niektórych gier na Baby Shower. Zachęć każdą z nich do przyniesienia swojego zdjęcia z dzieciństwa - im wcześniejsze, tym lepiej! Następnie zachęć zebrane osoby do odgadywania, do kogo należy fotografia! Aby gra była naprawdę efektowna, możesz zawiesić zdjęcia w dobrze widocznym miejscu. Przymocuj je klamerkami do sznurka albo przyczep magnesami do tablicy. W ten sposób już od pierwszej chwili na pewno przyciągną uwagę wszystkich zaproszonych kobiet!

Sesja zdjęciowa na Baby Shower

Wykonanie sesji zdjęciowej być może nie jest grą, ale z pewnością zapewnia mnóstwo zabawy. Zwłaszcza, jeśli taka atrakcja przygotowana jest z dbałością o najmniejsze szczegóły. Sesja fotograficzna podczas Baby Shower pozwoli stworzyć piękną pamiątkę dla przyszłej mamy oraz wszystkich zebranych kobiet. Jak zabrać się za zorganizowanie takiej rozrywki na przyjęcie?

Zdecydowanie bardzo dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie fotobudki. Możesz z powodzeniem przygotować tło do zdjęć przy pomocy odpowiednich dekoracji. Kotary, balony, girlandy, rozety, pompony czy serpentyny bez najmniejszych wątpliwości uatrakcyjnią wszystkie fotografie wykonane podczas Baby Shower. Jednak do sesji zdjęciowej wykorzystać można również rekwizyty i gadżety, które nie tylko świetnie wyglądają, ale przy okazji zapewnią dziewczynom wiele radości. Zestawy akcesoriów do zdjęć w postaci tabliczek, karteczek na piku albo innych dodatków wykonanych z grubego papieru fantastycznie prezentować się będą na fotografiach. Wybierz odcień, który najlepiej skomponuje się z tłem i zaskocz wszystkie uczestniczki Baby Shower. Rekwizyty czy ramki do zdjęć wykonać możesz też samodzielnie, jeśli lubisz rękodzieło i chcesz przygotować coś naprawdę unikalnego.

Gadżety do sesji zdjęciowej na Baby Shower
Gadżety do sesji zdjęciowej na Baby Shower

Wystrzałowe konfetti stanowi nie tylko ciekawy dodatek do zdjęć. Za jego pomocą można też wyjawić płeć maluszka! Jeśli wiesz już, czy Twoja przyjaciółka spodziewa się synka, czy córeczki, ale inne uczestniczki imprezy jeszcze nie zostały poinformowane - takie konfetti wykorzystane do zdjęć będzie fantastycznym rozwiązaniem. Na zdjęciach można uchwycić naturalne reakcje wszystkich koleżanek przyszłej mamy!

Konfetti ujawniające płeć dziecka
Konfetti ujawniające płeć dziecka 

Innym kolorystycznym dodatkiem są kule i fontanny dymne. Planujesz przyjęcie w ogrodzie? Kolorowy dym stanowi ciekawe tło, które urozmaici zdjęcia przyszłej mamy oraz jej przyjaciółek. Puść wodze fantazji i przygotuj sesję, która zachwyci wszystkie uczestniczki Baby Shower. Bez najmniejszych wątpliwości taka atrakcja sprawi, że kobiety zebrane na przyjęciu będą się bawić doskonale!

Kule dymne do sesji zdjęciowej na Baby Shower
Kule dymne do sesji zdjęciowej na Baby Shower
Udostepnij:

Skomentuj

Kod bezpieczeństwa

Proszę się najpierw zalogować.

Zaloguj się