Jak udekorować tort na Chrzest Święty dziecka?

Coraz częściej na przyjęciach z okazji Chrztu Świętego dzieka pojawia się słodki wypiek jakim jest tort. Można go zamówić w każdej cukierni, która udekoruje go w cudowny sposób lub wykonać go samodzielnie. Tort na Chrzest powinien być przede wszystkim smaczny oraz powinien pięknie i elegancko prezentować się na stole. Na Chrzest Święty dziewczynki najlepiej jest udekorować tort w delikatnym różowym kolorze, a na chrzciny chłopca w błękitnym odcieniu.

Personalizowana dekoracja tortu na Chrzest  - topper z imieniem dziecka

Jeżeli samodzielnie dekorujecie tort na tę ważną uroczystość mamy dla Was rozwiązanie, które na pewno ułatwi Wam to zadanie. Ciekawym i prostym pomysłem są kartonowe lub drewniane toppery na tort na Chrzest, które zrobią świetny efekt. Najpopularniejszą wersją są toppery personalizowane z danej kolekcji. Utrzymując się w najnowszych trendach, warto wybrać Srebrno-Złoty Chrzest z grafiką delikatnych liści i złotymi elementami. Personalizacja imieniem i datą świetnie się sprawdzi, nadając charakteru całej uroczystości. Dodatkowa grafika małego krzyżyka wzmacnia całość.

Dekoracja tortu na Chrzest z imieniem dziecka

Topper na tort z imieniem dziecka i grafiką złotego wózeczka

Drewniane dekoracje tortu na Chrzest

Uniwersalny topper świetnie się sprawdzi na Chrzcie zarówno u dziewczynki, jak u chłopca. Łatwość aplikacji zdecydowanie uatrakcyjnia dekorację, ponieważ nawet osoby nie uzdolnione manualnie poradzą sobie z tym wyzwaniem. Ozdoba występuję również w innych wersjach. Drewniany napis Chrzest Święty i grafika gołębia idealnie nadaje charakter całej uroczystości i pięknie zdobi Wasz wypiek. Tort przyozdobiony w taki sposób ślicznie będzie prezentował się na zdjęciach pamiątkowych z wydarzenia. Jego naturalny kolor świetnie wpisuje całość w najnowsze trendy. Taki drewniany topper to bardzo uniwersalna ozdoba, która nadaje się na Chrzciny Waszego dziecka bez względu na jego płeć i motyw przewodni uroczystości. Bardziej elegancką wersją tego toppera jest biały z napisem “Chrzest Święty” zamknięty w okazałym wieńcu. Całość prezentuje się bardzo pięknie i klasycznie. Topper będzie pasował do każdego motywu przyjęcia, co bardzo ułatwia Wam zadanie. 

Drewniana dekoracja tortu na Chrzest ze stópkami

Drewniany topper na tort z napisem Chrzest Swięty i motywem stópek

Opłatek na tort - piękna, szybka i łatwa w użyciu dekoracja na Chrzest

Nieco ambitniejszą wersją, jeżeli chodzi o ozdoby na tort są opłatki. Nie jest to przedmiot wymagający wiele zaangażowania lecz jednak stosunkowo więcej niż topper. Opłatek należy ułożyć na warstwie kremowej, a sam dopasuje się do jego powierzchni, pięknie się układając. Bardzo ciekawą opcją jest opłatek na tort personalizowany imieniem maluszka i datą wydarzenia. Prosty, biały opłatek z delikatnym  napisem “Chrzest Święty” i elementami personalizacji świetnie wpisuje się w charakter Chrztu. Grafika Eukaliptusa współgra z najnowszymi trendami, ze względu na roślinne elementy. Całość prezentuje się bardzo elegancko i z klasą. Goście z pewnością będą zachwyceni, a tort będzie genialnie wyglądał na pamiątkowych zdjęciach.

Opłatek na tort z aniołkiem Chrzest chłopca

Dekoracja tortu na Chrzest chłopca - opłatek z grafiką niebieskiego aniołka

Piękna dekoracja tortu na Chrzest ze zdjęciem dziecka

Coraz większą popularność zyskują również opłatki ze zdjęciami waszych maluszków. Tak personalizowana dekoracja zrobi ogromna furorę wśród zaproszonych gości. Wersja dla dziewczynki z kolekcji Kwiatowy Wózek ze zdjęciem małej księżniczki w różowej rameczce i pięknym motywem kwiatowym będzie idealnym rozwiązaniem. Całość dopełnia napis “Chrzest Święty (imię dziecka)” oraz data wydarzenia. Tak skomponowany opłatek, świetnie będzie wyglądał pośród innych dekoracji w tej kolorystyce i estetyce. Opłatek wykonany jest na tort okrągły. Dobrze jednak wiemy, że torty występują wielu kształtach. Przy większej uroczystości lepiej sprawdzają się torty prostokątne. Na taką ewentualność również posiadamy opłatki! Przepiękny biały opłatek z różowymi elementami kwiatowymi i wózeczkiem świetnie sprawdzi się na Chrzest Święty dziewczynki. Dekoracja wygląda bardzo lekko i subtelnie, nadając uroku całemu wypiekowi. Niebieska wersja dla chłopca posiada wspaniały cytat Jana Pawła II "Chrześcijanin rodzi się jako człowiek w tym właśnie Sakramencie. Chrzest ma bowiem moc dawania nowego życia, życia Bożego.". Personalizacja imieniem i datą Chrztu nadaje oryginalności i sprawia, że tort będzie świetną pamiątka na fotografiach. Taka dekoracja świetnie sprawdzi się również na torcie w formie księgi. 

Dekoracja tortu na Chrzest dziewczynki ze zdjęciem dziecka

Opłatek na tort z ze zdjęciem dziecka, z napisem Chrzest Święty i piękna grafiką kwiatów piwonii

Niezbędna dekoracja słodkiego wypieku - świeczki na tort

Wiadomym jest, że małe dziecko nie zdmuchnie świeczek na torcie. Warto jednak przyozdobić go w ten sposób, ze względu na piękną prezentację takiego wypieku. Kilka klasycznych, prostych świeczek w delikatnym kolorze bieli czy złota zrobi naprawdę świetny efekt, nawet jeżeli będzie to jedyna dekoracja na torcie. Ozdobne figurki aniołków lub innych motywów typowo na Chrzest również świetnie się sprawdzą w roli dekoratora tortu. Z pewnością poradzicie sobie z takim zadaniem. Ozdabianie tortu nigdy nie było tak proste!   

 

Udostepnij:

Skomentuj

Kod bezpieczeństwa

Proszę się najpierw zalogować.

Zaloguj się