Najpiękniejsze pamiątki Chrztu Świętego - świece do Chrztu z imieniem

Chrzest Święty dziecka jest jednym z najważniejszych wydarzeń w jego życiu. Jest to oficjalne wstąpienie w szeregi kościoła katolickiego. Z tym sakramentem wiąże się kilka bardzo ważnych elementów, o które należy zadbać. Świeca do Chrztu jest jednym z tych elementów. Posiada ogromną wartość symboliczną i zostaje pamiątką na całe życie, dlatego należy zadbać o nią w wyjątkowy sposób. Pojawiają się jednak pytania dotyczące zakupu świecy, momentu odpalenia i samej symboliki tego dodatku. Na wszystkie postaramy się odpowiedzieć, aby rozjaśnić Wam nieco kwestię świec do Chrztu Świętego. Przedstawimy najmodniejsze wzory, które będą królowały na Chrzcinach w sezonie 2021.

świeca do Chrztu z imieniem

 

Jak się nazywa świeca do Chrztu?

Bardzo często powielanym mitem jest nazywanie świecy do Chrztu synonimicznie gromnica. Są to dwie różne świece i używanie tych słów zamiennie jest błędne. Gromnica jest świeca, którą ustawiało się w oknie podczas burzy, by chroniła dom i wszystkich jego mieszkańców przed gromami - stąd nazwa tej świecy. Świecy do Chrztu używa się jedynie podczas obrzędów w kościele i związanych z odnowieniem sakramentu Chrztu. Symbolizuje ona światło wiary więc, według tradycji, wręcza się ją również umierającemu, by jej światło zaprowadziło go do życia wiecznego. Obie świece wspólny mają jedynie elemnt święcenia w kościele. Używanie więc tych nazw synonimicznie jest niepoprawne. 

 

Gdzie kupić świecę do Chrztu?

Odnalezienie właściwej świecy do Chrztu nie jest tak problematyczne i skomplikowane jak się może wydawać. Ze względu n aich duża dostęność we wszelkich kanałach sprzedażowych, otrzymacie je w większości miejsc zajmujących się sprzedażą dekoracji okolicznościowych i detalicznych. Najpopularniejszym miejscem zakupu tego dodatku są sklepy z dewocjonaliami. Znajdziecie w nich wszelkie możliwe elementy, niezbędne podczas uroczystości Chrztu Świętego, m. in. szatkę. Jeżeli jednak planujecie zakup dużej ilości dekoracji na Wasze przyjęcie, z okazji tak ważnego dnia w życiu Waszego maluszka, i zaopatrujecie się w sklepach internetowych, bardzo prawdopodobne jest, że również tam znajdziecie świece do Chrztu. W takich miejscach na pewno będziecie mieli większy wybór wzorów, kolorów, a nawet możliwość personalizacji upominku.  

Świece do Chrztu Świętego w najmodniejszych wzorach kupicie w sklepie ZlotyAniol.pl

 

Kto kupuje świecę do Chrztu?

W naszej kulturze przyjęło się, że to Ojciec Chrzestny kupuje świecę do Chrztu i zaopatruje w nią maluszka. W ten sposób jest w stanie odciążyć nieco rodziców od jednego z elementów przygotowań przed tym ważnym dniem. Podczas sakramentu w kościele trzyma ją iw odpowiednim momencie odpala od Paschału. Jego obowiązkiem staje się wtedy prowadzenie maluszka przez życie w świetle wiary i dobroci. Powinien kierować dziecko odpowiednią ścieżką w Chrystusie. Ojciec Chrzestny staje się wtedy bardzo ważnym człowiekiem dla dziecka i powinien opiekować się nim do końca życia. 

Matka Chrzestna ma w obowiązku zaopatrzyć dziecko w szatkę do Chrztu, która symbolizuje otoczenie opieką maluszka. W ten sposób oboje Rodzice Chrzestni są zaangażowani w pomoc rodzicom podczas organizacji tego ważnego dnia. 

 

Eleganckie świece do Chrztu

Przechodząc do sedna sprawy, niezwykle istotny jest sam wybór świecy. Czym się kierować? Jaka świeca na Chrzest dla dziewczynki, jaka dla chłopaka? Co króluje w najnowszych trendach?

Wybierając odpowiednią świecę na Chrzest dla maluszka, należy zastanowić się nad kilkoma rzeczami - kolor, wzór graficzny, personalizacja i oprawa. Jeżeli z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym się do tego zabierzecie, na pewno dacie radę ze spokojem wszystko zaplanować i wybrać ten najlepszy wariant, który zachwyci Waszych najbliższych. 

Bardzo bezpieczną i uniwersalną wersją, świetnie wpisującą się w najnowsze trendy będą świece w białym kolorze ze złotymi lub srebrnymi dodatkami. Są to kolory, które coraz częściej pojawiają się w najnowszych trendach i na pewno podbiją wszystkie uroczystości kościelne w 2021. Należy pamiętać, że Chrzest Święty to przede wszystkim przeżycie duchowe, dlatego kolorystyka wszelkich elementów dekoracyjnych jest niezwykle ważna. Biel symbolizuje czystość i wiarę, więc będzie świetnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o świece na Chrzest. Dodatki złota lub srebra świetnie podkreślą elegancję i nowoczesność dodatku. Dzięki temu całość będzie się prezentowała bardzo stylowo i adekwatnie do okazji. Warto również zdecydować się na elementy graficzne z nacechowaniem religijnym lub dziecięcym. W ten sposób dodatkowo podkreślicie charakter uroczystości i dobierzecie idealny dodatek. Świetnym wyborem będzie krzyżyk lub dziecięce stópki, które pięknie wyglądają i z pewnością nadadzą się na te wydarzenie.   

 

świeca do Chrztu z imieniem i gołąbkiem

Świeca do Chrztu z imieniem i gołąbkiem

 

Świetnym rozwiązaniem będzie świeca do Chrztu z kolekcji Złote Stópki. Posiada wszelkie niezbędne elementy, które są pożądane na takim wydarzeniu. Świeca jest biała i posiada etykietę, na której widnieje grafika złotych, dziecięcych stópek. Taka kolorystyka idealnie sprawdzi się na uroczystości Chrztu Świętego maluszka. Na etykiecie widnieje napis “CHrzest Święty” oraz personalizacja imieniem dziecka oraz datą wydarzenia. Dzięki temu, dodatek, jest bardzo oryginalny i wyjątkowy. W ten sposób świeca stanie się wspaniałą pamiątką na lata dla Waszego Chrześniaka lub Chrześniaczki. Dodatkowe elementy dekoracyjny w formie złotych, brokatowych pasków znakomicie się prezentują i świetnie wpisują się w najnowsze trendy na sezon 2021. Świeca jest ręcznie dekorowana, co sprawia, że jest jeszcze bardziej wyjątkowa. Zdobiona jest również białą, satynową wstążką, która pięknie się komponuje z całością. 

świeca do Chrztu z imieniem złote stópki

Elegancka świeca do Chrztu z motywem Złotych Stópek

 

Bardzo ciekawą propozycją jest również świeca z kolekcji Srebrny Krzyżyk. biała świeca posiada piękną i elegancką etykietę ze srebrnymi dodatkami. Głównym elementem dekoracyjnym jest krzyżyk. Dzięki niemu całość świetnie wpisuje się w najnowsze trendy i podkreśla charakter uroczystości. Na świecy również widnieje napis “Chrzest Święty” wraz z personalizacją. Świeca zdobiona jest ręcznie satynową wstążką. Dziei kolorytyce i motywowi przewodniemu świetnie nada się zarówno na Chrzest Święty dziewczynki, jak i chłopca. Srebrne elementy dekoracyjne sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle elegancko i nowocześnie. Z pewnością zachwycicie Waszych najbliższych i stworzycie piękną pamiątkę na lata. 

świeca do Chrztu z imieniem i krzyżykiem

Przepiękna świeca do Chrztu Świętego w odcieniach srebra

 

Botaniczny motyw na świecy do Chrztu

Wśród najnowszych trendów coraz częściej pojawiają się elementy roślinne. Nadają dużo świeżości i lekkości pozostałym dekoracjom. Jeżeli chcecie, aby Wasza uroczystość była modna i zgodna z trendami na sezon 2021, warto zainteresować się tą wersją świecy. Na dekoracyjnej etykiecie widnieje grafika zielonych gałązek eukaliptusa ze złotymi, metalicznymi elementami geometrycznymi. Dzięki czemu całość idealnie wpisuje się w najnowsze trendy. Na Chrzest warto zaopatrzyć się w produkty, które świetnie pasują do wydarzenia i nie będą przesadnie ozdobione, czy przekolorowane. Świeca z kolekcji Eukaliptus jest niezwykle atrakcyjnym wyborem. Ze względu na swoją uniwersalność świetnie sprawdzi się zarówno na Chrzcie Świętym dziewczynki, jak i chłopaka. Jeżeli całość przyjęcia jest organizowana w takim świeżym i subtelnym klimacie, to warto również postawić na te aspekty w przypadku świecy i szatki. Obie kwestie muszą do siebie pasować i pięknie współgrać. Świeca Eukaliptus z roślinnymi elementami dekoracyjnymi świetnie wpasuje się do przyjęcia w stylu greenery, woodsy, rustykalnym, etnicznym.  

świeca do Chrztu z imieniem i eukaliptusem

Świeca do Chrztu z eukaliptusem i imieniem dziecka

 

nowoczesna świeca do Chrztu

Świeca do Chrztu z gałązką eukaliptusa

 

Świeca do Chrztu dla dziewczynki

Organizując Chrzest Święty dziewczynki z pewnością zwracacie uwagę na wszelkie szczegóły. Chcecie, by wszystko było dopięte na ostatni guzik i pięknie ze sobą współgrało. Bardzo ważnym elementem podczas Chrztu jest świeca. Idealna wersja dla dziewczynki cechuje się delikatnością i urokiem. Zazwyczaj takie przyjęcie dekorowane jest w bardzo lekki i dziewczęcy sposób. Biel, róż i złoto to najczęściej spotykana kolorystyka, ale również najbardziej atrakcyjna. Świeca do Chrztu w takim kolorze będzie świetnym rozwiązaniem. Należy pamiętać jednak, by całość nie wyglądała kiczowato przesadzenie. Świetnym wyborem w tej kwestii będzie świeca Dziecięca Niewinność. Świeca sama w sobie jest biała, aby nadać jej wyjątkowego charakteru jest owinięta różową, satynową wstążką. Na etykiecie widnieje grafika śpiącego dziecka w otoczeniu różowych, delikatnych kwiatów. W ten sposób całość dodatku prezentuje się bardzo świeżo i dziewczęco. Z pewnością mała królewna będzie po latach zachwycona taką pamiątką.

 

świeca do Chrztu z imieniem dla dziewczynki

Różowa świeca do Chrztu dla dziewczynki z imieniem dziecka

 

świeca do Chrztu dziewczynki

Świeca do Chrztu dziewczynki z różowym wózeczkiem

 

Świeca do Chrztu dla chłopca

Chrzest Święty chłopca cechuje się nieco innymi elementami niż przyjęcie dla dziewczynki. główna różnica jest zdecydowanie kolorystyka. U Waszego Chrześniaka, bardziej prawdopodobne jest, że wszelkie dekoracje będą w bieli, błękicie i srebrze niż w różu. Dlatego też świeca na Chrzest dla chłopca w niebieskim kolorze będzie dobrym wyborem. Tak samo, jak w przypadku świecy dla dziewczynki, produkt sam w sobie jest biały. Świeca owinięta jest błękitną, satynową wstążką, które nadaje charakteru upominkowi. Na dekoracyjnej etykiecie widnieje grafika błękitnego wózeczka w otoczeniu błękitno-brzoskwiniowych kwiatów. Dzięki temu całość nie jest przesadzona, a jedynie delikatnie podkreślona kolorystycznie.

 

świeca do Chrztu chłopca z niebieskim akcentem

Granatowa świeca do Chrztu z gołąbkiem i kwiatami

 

błękitna świeca do Chrztu z wózeczkiem

Błękitna świeca do Chrztu z imieniem i motywem wózka

 

Pudełko na świecę do Chrztu

Zarówno w przypadku szatki, jaki świecy, należy zapewnić im odpowiednie miejsce na przechowywanie. Są to elementy niezwykle istotne i pamiątkowe, dlatego odpowiednie zabezpieczenie ich jest niezwykle istotne. Świetnym rozwiązaniem może być pudełko na świece. Wykonane jest z drewna, dzięki czemu będzie bardzo stabilne i trwałe. Wszelkie przedmioty przechowywane w nim na pewno będą bezpieczne i nie nadszarpnięte zębem czasu. Nie musicie się więc martwić o świecę Waszego maluszka. Wewnątrz pudełka występuje karta z grafiką i personalizowanym tekstem. W zależności od wybranego przez Was motywu przewodniego, możecie zdecydpowac się n aprzeóżne motywy graficzne i wybrać taki, który będzie pasował najbardziej do Waszej świecy. Wręczając taki komplet maluszkowi, jako wspaniałą pamiątkę tego wyjątkowego dnia, sprawiacie, że rodzice wraz z dzieckiem będa mogli wpsominać dzień Chrztu przez bardzo długi czas. Jest to wspaniały pomysł na prezent, jeżeli nic nie przychodzi Wam do głowy! 

pudełko na świecę do Chrztu

Drewniane pudełko na świecę do Chrztu

 

Dodatkowe elementy dekoracyjne na świecę chrzcielną

Coraz częściej spotyka się wszelkiego rodzaju dekoracje na świecę. Ważne jest, aby podejść do tej kwestii z dystansem i rezerwą. Nie ponieście się szałowi zdobienia, ponieważ bardzo łatwo możecie przesadzić i stworzyć coś bardzo kiczowatego i pospolitego. Najlepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na delikatny okapnik, który głównie będzie pełnił swoja praktyczną funkcję oraz delikatny stroik. Elegancka wstążeczka, ewentualne elementy dekoracyjne w zupełności wystarczą. Pamiętajcie, że jest to ważne wydarzenie kościelne, dlatego nie szalejcie z brokatem, świecidełkami i perełkami. Zachowanie umiaru i klasy to strzał w  dziesiątkę!

 

Skoro macie już całą potrzebna wiedzę na temat świec na Chrzest Święty, nie ma nad czym się zastanawiać - do dzieła! Wystarczy, że będziecie pamiętać o kilku elementach, które pozwolą Wam wybrać odpowiedni dodatek - delikatna kolorystyka, eleganckie zdobienia i umiar. Jeżeli jesteście  w stanie pogodzić te rzeczy, gwarantujemy, że Wasz upominek zachwyci rodziców maluszka i stanie się wyjątkowa pamiątka na lata!

 

Przydatne linki:

Eleganckie świece do Chrztu z imieniem dziecka

Pudełka na świece do Chrztu

Udostepnij:

Skomentuj

Kod bezpieczeństwa

Proszę się najpierw zalogować.

Zaloguj się