Najpiękniejsze zaproszenia komunijne w Poznaniu

Pierwsza Komunia Święta to bardzo elegancka uroczystość, która wymaga odpowiedniego przygotowania oraz eleganckiej oprawy. Historia Pierwszej Komunii sięga już czasów starożytnych. Wtedy była udzielana zaraz po Sakramencie Chrztu, nawet niemowlętom. Pierwsza komunia święta w Poznaniu odbyła się w kościele św. Małgorzaty 16 maja 1842 roku. Dziś sakrament Pierwszej Komunii przyjmują dzieci starsze, by świadomie i w pełni uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Należy podkreślić, że Komunia Święta to nie tylko ważna uroczystość dla samego dziecka, ale także dla całej rodziny i wspólnoty parafialnej. Sam przebieg uroczystości komunijnej to fantastyczne przeżycie. Jego przygotowanie, dopracowanie każdego szczegółu jak zakup zaproszeń komunijnych, dekorowanie sali i stołu, zaplanowanie menu oraz podniosły charakter sprawia, że jest to coś wyjątkowego. Dekoracje kościoła wykonane często z żywych kwiatów podkreślają sakralny klimat i sprawiają, że wszyscy mogą poczuć majestatyczność i wagę tego święta.

Świętujemy w gronie rodzinnym

Pierwsza Komunia Święta to jednak też wydarzenie rodzinne. Zapraszamy dawno niewidzianych krewnych, dziadków czy kuzynostwo, by razem świętować. Cieszymy się, że zobaczymy się z rodziną, by we wspólnym gronie cieszyć się z przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii. Na przyjęcie komunijne warto wybrać eleganckie dekoracje komunijne i akcesoria, które podkreślą wagę święta. W tym dniu dbamy o to, by na stole znalazły się świeże kwiaty umieszczone w eleganckich szklanych misach. Staramy się o wyjątkową dekorację krzeseł czy nakrycia stołu. Bardzo popularne jest dekorowanie stołów i pomieszczeń symbolami Hostii czy Złotego Kielicha, które idealnie wpisują się w charakter uroczystości. Najpopularniejsza kolorystyka to biel i złoto, jednak do łask wraca również moda na eleganckie i ponadczasowe srebro. Przygotowując się do tego wydarzenia zapraszamy wielu gości, warto więc zadbać o piękne i wyjątkowe zaproszenia komunijne.

Trendy w zaproszeniach komunijnych

Moda na efektowne zaproszenia komunijne cały czas rośnie. Sklepy oferują bogaty wybór najpiękniejszych wzorów i motywów, które są fantastycznie wykonane i dopracowane w każdym szczególe. Popularność zdobień różni się między sobą w innych regionach Polski. Zaproszenia komunijne w Poznaniu to przede wszystkim połączenie tradycyjnych symboli komunijnych z nowoczesnymi akcentami. W Poznaniu rodzice stawiają na to, by zaproszenia na Komunię wpisywały się w najnowsze trendy, były świetnie wykonane, ale też niedrogie. Zaproszenia komunijne ze stolicy Wielkopolski cechują się przede wszystkim dbałością o szczegóły. Możemy znaleźć wiele nowoczesnych propozycji, które zachwycają pomysłowością i kreatywnością. Znajdziemy tutaj wykwintne koronkowe motywy, kwiatowe akcenty czy lekkie jak mgiełka zdobienia, które zachwycają subtelnością. W Krakowie czy na południu Polski wybierane są zaproszenia o typowo komunijnym wydźwięku, w Warszawie natomiast często stawia się na prostotę wykonania i ascetyczne zdobienia.

Jakie zaproszenia komunijne wybrać?

Wzorów zaproszeń komunijnych jest tak wiele, że bardzo ciężko zdecydować się na ten jedyny. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że istnieje kilka rodzajów zaproszeń. Jeżeli do Komunii nie pozostało wiele czasu można wybrać uniwersalne zaproszenia do własnoręcznego wypisania. Zazwyczaj są one wysyłane natychmiastowo, więc możemy je otrzymać już następnego dnia od momentu złożenia zamówienie z sklepie internetowym. To bardzo wygodna opcja, która pozwoli zaoszczędzić nasz czas. Z tego rodzaju zaproszeń najpopularniejsze są zaproszenia komunijne z symbolem Hostii. W tym roku bardzo modne są zaproszenia ze Srebrną Hostią, które prezentują się elegancko i klasycznie.

https://twitter.com/ZlotyAniol/status/949773540739428352

Motyw Hostii wspaniale pasuje na tę uroczystość, a srebrny kolor i prosta forma sprawiają, że to piękna i bardzo nowoczesna propozycja. Druga propozycja to zaproszenia zdobione kwiatowymi motywami. Biało-zielone zaproszenia z konwaliami prezentują się świeżo i delikatnie, natomiast zaproszenia z kwiatami lilii są kwintesencją subtelności. Popularność w tym roku zyskują również kwiaty anemonów czy delikatne piwonie o różowych odcieniach. Warto podkreślić, że zaproszenia komunijne można dopasować do wszystkich dekoracji. Możecie zdecydować się na zaproszenia, które uzupełnią motyw przewodni uroczystości i idealnie wpiszą się w całość.

zaproszenia komunijne z Hostiąeleganckie zaproszenia komunijne z Hostią

zaproszenia komunijne z konwaliami

zaproszenia komunijne z konwaliami

zaproszenia na komunię z liliami

zaproszenia komunijne z liliami

Moda na personalizowane zaproszenia komunijne wciąż rośnie

Dla osób bardziej wymagających świetną propozycją są personalizowane zaproszenia. Można umieścić na nich dowolny tekst, imię dziecka i wszystkie niezbędne informacje oraz oczywiście nazwisko zapraszanego gościa. Istnieją przepiękne zestawy zaproszeń komunijnych sprzedawanych w komplecie wraz z kopertą z dopasowanym graficznie wnętrzem oraz naklejką do jej zamknięcia. Personalizowane zaproszenia komunijne wykonane są na przepięknym czerpanym papierze o delikatnej fakturze, która nadaje im ekskluzywny charakter. W tej kategorii warto wyróżnić zaproszenia z lekkim motywem białej koronki. Subtelne i delikatne idealnie wpisują się w komunijny charakter, a ich wykonanie na pewno docenią goście. Druga propozycja to typowo klasyczne zaproszenia zdobione motywem złotego kielicha, umieszczone w śliwkowej kopercie. To najpiękniejszy sposób, by zaprosić gości na te wyjątkową uroczystość. Kolejną opcją jest wybór zaproszeń z dziewczynką lub chłopcem. Ta propozycja to świetny pomysł, by jeszcze bardziej spersonalizować nasze zaproszenia. Klęcząca postać dziecka trzymająca w dłoniach różaniec i książeczkę to piękny komunijny symbol.

zaproszenia komunijne personalizowane

zaproszenia komunijne personalizowane

zaproszenia komunijne personalizowanepersonalizowane zaproszenia komunijne

Zaproszenia komunijne DIY – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto wykonywać zaproszenia komunijne własnoręcznie. Zakup ozdób do samodzielnego wykonania zaproszeń często przewyższa koszt tych gotowych. Do tego oczywiście należy doliczyć również czas, jaki poświęcimy na przygotowanie zaproszeń. Jest to jednak świetna opcja dla wszystkich artystycznych dusz oraz sposób na kreatywne spędzenie czasu wraz z dzieckiem. Zaproszenia komunijne DIY mogą być bowiem pretekstem do wspólnego spędzenia większej ilości czasu. Sam efekt pracy może być rewelacyjny. Własnoręcznie wykonane zaproszenia są bowiem niepowtarzalne :-)

Kiedy wręczać zaproszenia na Komunię?

Okazją do wręczenia zaproszeń komunijnych są przede wszystkim uroczystości rodzinne. Wtedy to mamy okazję do wręczenia ich osobiście. Świetnym pretekstem jest na przykład Wielkanoc, gdzie przy jednym stole możemy spotkać się z najbliższymi. Oczywiście zaproszenia mogą również zostać wysłane pocztą. Z pomocą przychodzą tutaj dołączone do zestawu eleganckie koperty, które najczęściej idealnie pasują do samych zaproszeń.

Podsumowując zaproszenia komunijne to jedne z najważniejszych dodatków, o których powinniśmy pomyśleć na samym początku przygotować do przyjęcia komunijnego. Warto wręczyć je na tyle wcześnie, by goście mogli zarezerwować sobie wolny termin i przygotować się. Decyzja o wyborze zaproszeń jest bardzo ważna, więc dobrze jest na spokojnie wybrać najpiękniejszy wzór zgodny z naszym gustem i oczekiwaniami.

Mnóstwo pomysłów i inspiracji na piękne i pomysłowe zaproszenia na komunię znajdziesz w sklepie ZlotyAniol.pl >KLIKNIJ<

P.S Jeśli poszukujesz zaproszeń na chrzest polecamy tobie zapoznanie się z naszym artykułem pod tytułem "Zaproszenia na Chrzest, które wzruszą Twoich bliskich!" 

Udostepnij:

Skomentuj

Kod bezpieczeństwa

Proszę się najpierw zalogować.

Zaloguj się