Niezbędne dodatki na Pierwszą Komunię Świętą

Księgi pamiątkowe na Komunię - zbierzcie wspomnienia w jednym miejscu

Pamiątkowe Księgi komunijne pozwolą zebrać wspomnienia z tego wyjątkowego dnia w jednym miejscu. To niezbędny dodatek i wspaniała pamiątka Pierwszej Komunii. Księgi komunijne są przepięknie wykonane, dekorowane komunijnymi grafikami i imieniem dziecka. W środku można umieścić zdjęcia z Komunii, wpisy gości czy życzenia. To świetny wybór na Komunię, który powinien znaleźć się na przyjęciu komunijnym.

14385_0.jpg

Księga pamiątkowa ze zdjęciem dziecka na Pierwszą Komunię

 

Wspomnienia zamknięte w jednej księdze

Księga gości przybyłych na przyjęcie komunijne to jeden z najlepszych pomysłów na stworzenie pamiątki z przyjęcia sakramentu przez dziecko. Każda osoba, która towarzyszyła małemu bohaterowi tej niezwykłej niedzieli, może wpisać życzenia, zabawny wierszyk, dobrą radę, niezwykłe wspomnienie lub po prostu kilka miłych słów. Dzięki temu, kiedy dziecko będzie wchodzić w kolejne etapy dorastania, do końca życia może wspominać ten jeden z najpiękniejszych dni w życiu i powracać do słów zapisanych przez najbliższe osoby, przywołując uczucia, które mu wtedy towarzyszyły. 

 

Księgi pamiątkowe zgodne z najnowszymi trendami

Życzenia składane dziecku, chociaż płyną z głębi serca, bywają ulotne. Są jednak sposoby, aby zachować ciepłe oraz pełne miłości słowa i ochronić je przed zapomnieniem. Czym się kierować podczas wyboru odpowiedniej księgi gości? W ofercie sklepu internetowego ZlotyAniol.pl można znaleźć wiele różnych wzorów ksiąg pamiątkowych przygotowanych w oparciu o najnowsze trendy. Posiadamy zarówno tradycyjne księgi gości, jak również pamiątki o zupełnie niecodziennej formie, będące zarazem ciekawą atrakcją dla zgromadzonych na sali członków rodziny i przyjaciół.

 

Piękny prezent dla dziecka

Jednak księga pamiątkowa nie musi być przeznaczona tylko na wpisy od przybyłych gości. Jest to również doskonały pomysł na niezapomniany prezent dla dziecka, w którym mogą zawrzeć zdjęcia wykonane w tym wyjątkowym dla niego dniu. Cudownym elementem w księdze są zdjęcia, które goście mogą dodawać. Aby umieścić w kronice wspólne zdjęcia z uroczystości wykonane podczas tego wyjątkowego dnia warto zaopatrzyć się w aparat natychmiastowej fotografii typu Instax. W ten sposób goście bez problemu będą mogli wkleić zdjęcia z uroczystości obok swoich wpisów. Będzie to świetna pamiątka na długie lata.

 

Dodatki do księgi

Aby wszystko się ze sobą zgrywało, warto zaopatrzyć się również w kolorowe markery. Decydując się na album wypełniony czarnymi kartkami nie możemy dobra do tego zwykłego czarnego markera lub pisaka. Idealnym rozwiązaniem będą długopisy o metalicznych kolorach. Złoty lub srebrny metaliczny pisak pozwoli zostawić eleganckie wpisy w księdze gości. Złoty metaliczny odcień i cienki pisak sprawią, że otrzymacie cudowną pamiątkę. Natomiast Metaliczny długopis w srebrnym kolorze nada wyjątkowego charakteru podczas wypełniania ksiąg z białymi lub czarnymi kartkami. 

 

Cechy charakterystyczne księgi

Każda księga ma jeszcze jeden dodatkowy atut - jest personalizowana. Strona tytułowa, oprócz pięknego autorskiego motywu, zawiera również imię dziecka przystępującego do sakramentu jakim jest Komunia Święta oraz datę przyjęcia komunijnego. Dzięki temu księga gości jest jeszcze piękniejsza i niepowtarzalna. Kronika została wykonana z najwyższej jakości papieru, który nie przebija kolorowych pisaków na kolejnych kartkach. Jest ona również stustronicowy, każda z nich jest pusta. Co umożliwia nie tylko dokonywanie wpisów, ale też zdjęć lub innych pamiątek z tego wyjątkowego dnia. Piękna księga pełna wspomnień od wyjątkowych gości będzie niesamowitą pamiątką na długie lata. Najchętniej wybierana jest księga pamiątkowa z Hostią, która została wtłoczona w okładkę i pięknie połyskuje.

9043_0.jpg


Gromnice, stroiki na świecę

Dodatkiem niezbędnym dla każdego dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej jest gromnica komunijna - duza świeca towarzysząca dziecku przy wszystkich ważnych wydarzeniach religijnych. Aby ułatwić młodemu komunikantowi niesienie komunijnej świecy i zapobiec zabrudzeniom z wosku, niezbędny jest okapnik na świecę. Może on pełnić również funkcję dekoracji i pięknego komunijnego dodatku w formie stroika.

 

Świeca komunijna jako niezbędne element

Każde dziecko, które przystępuje do I Komunii Świętej, powinno posiadać ze sobą świecę komunijną. Wśród wielu produktów na rynku, obecnie najchętniej wybierane są świece komunijne ręcznie robione. Zawdzięczają one swoją popularność unikatowym zdobieniom dobieranym specjalnie na tę okazję. Świeca komunijna to jedna z najważniejszych pamiątek z pierwszej komunii, a więc warto zadbać, aby była pięknie przystrojona. Ręczne wykonanie pozwala na stworzenie niemal dowolnej dekoracji.

świeca komunijna

Ręcznie dekorowana gromnica komunijna z imieniem dla dziewczynki

 

Odpowiednia świeca

Świeca komunijna nabiera znaczenia sakralnego w momencie, kiedy jest odpalona. I Komunia Święta to drugi sakrament, podczas którego przyjmującym zapala się świecę. Pierwszym jest chrzest i oznacza zapalenie światła wiary w duszy. Podczas kolejnych sakramentów, które przyjmują katolicy, świeca jest stale pojawiającym się elementem. Światło świecy w każdym z nich ma symbolizować boską opatrzność. Dekorowana świeca komunijna dla dziecka na Pierwszą Komunię jest na tyle uniwersalnym akcesorium, że nada się zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Piękna gromnica komunijna udekorowana została tłoczeniami, złotymi aplikacjami w kształcie serduszek i drobnych kwiatuszków oraz aplikacją złotego kielicha. Dodatkowo do świecy można dobrać plastikowy lub satynowy okapnik, który pięknie ją ozdobi. 

 

Własnoręcznie zdobiony stroik na komunijną świecę

Elegancki stroik na świecę komunijną z aplikacją złotej Hostii wpasuje się w komunijny klimat oraz dopasuje do innych dodatków z kolekcji Hostia! Stroik pełni również funkcję okapnika na świecę komunijną. Został on wykonany z satyny dekorowany na brzegach wycinanym, ażurowym wzorem ze złotym nadrukiem Hostii oraz aplikacją w kształcie Hostii. Stroik trzyma się na świecy za pomocą gumki, co z pewnością ułatwi dziecku korzystanie z niej podczas uroczystości. Ten niepozorny dodatek pełni nie tylko rolę rolę ozdobną, ale też praktyczną, ponieważ zapobiega kapaniu wosku na ręce dziecka w czasie mszy.

7562_4.jpg

 

Kokarda do ozdobienia świecy

Kolejna piękna ozdoba, która urozmaici komunijny wystrój to kokarda dekoracyjna na komunijną świecę. Kokarda do dekoracji tego niezbędnego wyposażenia komunijnego została wykonana z szerokiej satynowej wstążki, ozdobiona piękną aplikacją przedstawiającą złotą Hostię. Kokarda sprawdza się doskonale jako ozdoba świecy dla dziecka przystępującego do Komunii. Stroik posiada specjalną taśmę do mocowania, dzięki której łatwo umieścić ją w wybranym miejscu. Kokardę można przymocować także za pomocą dołączonych cienkich tasiemek.

kokrada na świecę do komunii

Różańce, modlitewniki, pamiątki

Goście przybywający na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dziecka są bardzo ważni. Ponadto, Komunia to niezwykle istotne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Warto zadbać, aby dzień ten został na długo zapamiętany. Oprócz pamiątek przynoszonych przez gości, wspaniałym pomysłem jest stworzenie księgi gości. W takiej księdze każdy może wpisać ważne sentencje i komunijne życzenia dla dziecka.

Zobacz inne propozycje w kategorii Niezbędne Dodatki na Pierwszą Komunię:

Księgi pamiątkowe

Gromnice, stroiki na świecę

Udostepnij:

Skomentuj

Kod bezpieczeństwa

Proszę się najpierw zalogować.

Zaloguj się