Nowy trend - zaproszenia na Chrzest i Roczek razem

Spis treści:

 1. Chrzest i Roczek razem - jedno przyjęcie na dwie okazje

 2. Najpiękniejsze zaproszenia na Roczek i Chrzest

Według tradycji Chrzest Święty zazwyczaj odbywa się na krótko po narodzinach dziecka. To sakrament obmycia z grzechu pierworodnego, który pozwala włączyć maluszka do wspólnoty Kościoła. To również bardzo symboliczne wydarzenie - pierwsze tak ważne w życiu ukochanego dziecka. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców pragnie celebrować ten szczególny dzień w gronie najbliższej rodziny oraz jej przyjaciół. To sprawia, że Chrzest nabiera jeszcze bardziej niezapomnianego nastroju. 

Jednak czasem zdarza się, że Chrzest nie odbywa się w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dzieje się tak z różnych powodów - nic w końcu nie stoi na przeszkodzie, by sakrament zorganizować nieco później. W związku z tym, coraz więcej rodziców decyduje się pokryć oba te ważne wydarzenia - Chrzest i Roczek - jedną uroczystością. To doskonałe rozwiązanie, umożliwiające łatwe połączenie dwóch radosnych okazji. 

Chrzest i Roczek razem - jedno przyjęcie na dwie okazje

Organizacja przyjęcia łączącego Chrzest i Roczek wymaga jednak pewnego przygotowania i dobrego planowania. Bez dwóch zdań to wydarzenia o różnorodnym charakterze. Trzeba więc zadbać o to, by zaproszenia, dekoracje, a nawet atrakcje czy inne elementy uroczystości pasowały do obu okazji.

Z całą pewnością pierwszym punktem nawet takiej imprezy jest ceremonia sakramentu w kościele. Chrzest Święty stanowi bardzo ważną chwilę o podniosłym charakterze. Warto zadbać o niego choćby w czasie tej pierwszej części uroczystości. Podczas przyjęcia w gronie rodziny i przyjaciół można pozwolić sobie już na większą swobodę - taką, która z kolei wspaniale wpasuje się w klimat pierwszych urodzin. Bez dwóch zdań Chrzest oraz impreza urodzinowa Twojego dziecka mogą być fantastycznym pomysłem na jedną uroczystość. Jeśli natomiast potrzebujesz drobnej pomocy przy organizacji - sprawdź, co będziesz potrzebować!

Jak przygotować pierwsze urodziny i Chrzest razem?

 • Wybierz miejsce - na sakrament Chrztu oraz przyjęcie,

 • Ustal datę i skonsultuj ją z parafią,

 • Stwórz listę gości,

 • Wybierz Chrzestnych,

 • Ustal motyw przewodni,

 • Przygotuj zaproszenia,

 • Wybierz dekoracje,

 • Zamów tort,

 • Przygotuj poczęstunek,

 • Zadbaj o strój i akcesoria dla solenizanta.

Organizacja jednej uroczystości na dwie okazje nie różni się wiele od planowania klasycznego przyjęcia. Musisz jednak pamiętać, żeby zadbać o elementy obu tych wydarzeń. Potrzebować więc będziesz zarówno szatki i świecy na Chrzest, jak i urodzinowych atrakcji czy balonów. Tak czy inaczej planowanie jednej uroczystości na Chrzest oraz pierwsze urodziny stanowi sporą oszczędność. W końcu wystarczy jeden raz opłacić salę, jeśli planujesz przyjęcie w lokalu. Możesz też postawić tylko na jeden tort. 

Baner na chrzest biało-złoty błysk Balon na roczek one złoty

Dekoracje na Chrzest i Roczek

Wielu rodziców właśnie dlatego wybiera tego rodzaju rozwiązanie na Chrzest oraz urodziny swoich pociech - wraz ze wzrostem cen organizacja dwóch tak wyjątkowych wydarzeń w odstępie kilku miesięcy bywa kosztownym pomysłem. Z kolei wyprawienie ich razem jest nie tylko komfortowe, ale też oszczędne. W naszym sklepie internetowym znajdziesz akcesoria i dekoracje na obie te okazje: możesz z powodzeniem połączyć je ze sobą, by uzyskać ciekawy i stylowy efekt na łączoną uroczystość. W artykule przygotowaliśmy jednak wspaniałe propozycje zaproszeń na Chrzest i pierwsze urodziny. Możesz zobaczyć wyjątkowe projekty stworzone specjalnie na to wyjątkowe wydarzenie!

Najpiękniejsze zaproszenia na Roczek i Chrzest

Gdy organizujesz Chrzest Święty oraz pierwsze urodziny w trakcie jednej uroczystości, koniecznie pamiętaj, aby od razu zasygnalizować to zaproszonym gościom. W ten sposób wszyscy Twoi bliscy odpowiednio nastawią się do planowanego wydarzenia. W innym wypadku byliby z pewnością zaskoczeni takim rozwiązaniem - i to niekoniecznie pozytywnie. Zaproszeni wyłącznie na urodziny na pewno poczuliby się nieswojo, gdyby okazało się, że jednocześnie zorganizowałeś Chrzest Święty. Mogliby uznać, że nie są odpowiednio ubrani bądź wybrali niewłaściwy rodzaj podarunku. 

Właśnie dlatego cudownym rozwiązaniem będą zaproszenia na Roczek i Chrzest razem! Jedna kartka na dwie okazje pozwala w wygodny i sprawny sposób przekazać gościom wszystkie najważniejsze informacje na temat wydarzenia. Zaproszenia w takiej formie bez najmniejszych wątpliwości będą trafioną propozycją na chrzciny połączone z pierwszymi urodzinami Twojego dziecka. 

Tego rodzaju zaproszenia możesz wykonać własnoręcznie. Zaproszenia na chrzciny i Roczek DIY powinny podkreślać charakter obu uroczystości. Co więcej, powinny jasno informować o ceremonii w kościele oraz przyjęciu dla najbliższych. Możesz śmiało przygotować takie zaproszenia w wielu fantastycznych odsłonach - dopasuj je do upodobań dziecka, aby efekt był jeszcze bardziej szczególny.

A jeśli nie masz czasu, chęci bądź umiejętności, śmiało postawić możesz na gotowe zaproszenia! Te gwarantują najwyższą jakość i bez żadnych wątpliwości znakomicie sprawdzą się podczas łączonej uroczystości. Wśród sprawdzonych i pieczołowicie przygotowanych zaproszeń znaleźć możesz fantastyczne pomysły, które uatrakcyjnią ten szczególny dzień. Jakie zaproszenia będą najlepsze?

Zaproszenia na chrzciny i Roczek razem

Piękne zaproszenia w modnej i stylowej odsłonie bez wątpienia wspaniale sprawdzą się podczas planowanej przez Ciebie uroczystości. Białe kartki wykonane z grubego papieru ozdobione zostały botanicznym motywem eukaliptusa. Zielone liście cudownie kontrastują z jednolitym tłem, a symboliczny, złoty aniołek rewelacyjnie dopełnia charakteru zaproszeń. To powoduje, że doskonale pasują na łączone przyjęcie Chrztu i pierwszych urodzin. Na okładce znajduje się tematyczny napis, który od razu wskazuje rodzaj celebrowanej okazji. W środku z kolei umieszczony został tekst do samodzielnego wypełnienia, który informuje o ceremonii w kościele oraz przyjęciu - w domu, restauracji bądź innym wybranym przez Ciebie miejscu. Takie zaproszenia dostępne w komplecie z białymi kopertami to doskonała propozycja na uroczystość.

Zaproszenie na chrzest złoty aniołek z eukaliptusem

Zaproszenia na Roczek i Chrzest Święty

Dziewczęce zaproszenia na Chrzest i urodziny

Planujesz łączone urodziny i Chrzest dla swojej córki? Na taką uroczystość dziewczynki mamy wspaniałe zaproszenia z misiem! To wyjątkowy projekt, który świetnie wpisuje się w dziecięcy charakter wydarzenia, a dzięki różowym aplikacjom ładnie podkreśla płeć solenizantki. Malownicza grafika misia trzymającego w łapce balony wygląda naprawdę ciekawie. Kartka utrzymana jest w ciepłej kolorystyce, która na pewno pozwoli oczarować wszystkie zaproszone osoby. Do zestawu dołączone są też koperty w odpowiednim rozmiarze, dzięki którym w estetyczny sposób rozdasz bądź wyślesz zaproszenia. 

Zaproszenie na chrzest i roczek miś dziewczynki różowe

Zaproszenia na chrzciny i Roczek

Chłopięce zaproszenia na pierwsze urodziny i Chrzest

Zaproszenia na Chrzest oraz urodziny chłopca przygotowane zostały w analogiczny sposób, co kartki dla dziewczynki. Okładkę zdobi grafika misia odlatującego na pęku balonów. Całość wygląda naprawdę czarująco i wyjątkowo. Głównymi kolorami na kartkach są brązowy i beżowy, a niebieskie aplikacje w piękny sposób przełamują tę kolorystykę. W ten sposób kartki doskonale sprawdzą się podczas organizacji uroczystości chłopca. Wewnątrz oprócz praktycznego tekstu do wypełnienia znalazł się cytat bezbłędnie dopasowany do uroczystości. Bez wątpienia takie kartki sprawią, że goście odpowiednio nastawią się na planowaną ceremonię i przyjęcie.

Zaproszenia na Chrzest i roczek miś niebieski chłopca

Zaproszenia do wypisania na Chrzest i Roczek

Modne zaproszenia na urodziny i chrzciny

Zależy Ci na modnych dodatkach na uroczystość Twojego dziecka? W takim wypadku możesz z powodzeniem postawić na wyjątkowe zaproszenia na Chrzest i Roczek razem ozdobione rustykalnym nadrukiem. Wykorzystanie połączenia białego i kraftowego papieru prezentuje się naprawdę oryginalnie. Z kolei motyw rustykalnego wianka wspaniale dopełnia charakter całego motywu. W zestawie znalazły się również kraftowe koperty. Tak przygotowany komplet akcesoriów sprawi, że przygotowanie łączonej uroczystości dla dziecka będzie jeszcze wygodniejsze i prostsze! 

Zaproszenia na chrzest i roczek rustykalny wianuszek

Rustykalne zaproszenia na Chrzest i Roczek

Koniecznie zajrzyj do naszego sklepu internetowego, by odkryć więcej propozycji na Chrzest Święty oraz pierwsze urodziny!

Udostepnij:

Skomentuj

Kod bezpieczeństwa

Proszę się najpierw zalogować.

Zaloguj się