Pamiątki komunijne - wspaniałe prezenty na Komunię chłopca i dziewczynki

Pamiątki komunijne - wspaniałe prezenty na Komunię chłopca i dziewczynki

Jaki prezent na Komunię wybrać? Pomysły na piękne pamiątki I Komunii i prezenty komunijne

 

Pamiątki komunijne najpiękniejsze pomysły

 

Wręczenie odpowiedniego prezentu dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii może być dosyć problematyczne i niepotrzebnie zaprzątać głowę przed uroczystością. Pamiątki komunijne są najpopularniejszą wersją upominków dla dzieci komunijnych ze względu na ich nawiązania do religijnego charakteru uroczystości. Możecie zdecydować się na pamiątki komunijne ręcznie robione, lecz taki proces na pewno zajmie Wam dużo czasu. Jest to również opcja dla osób bardziej uzdolnionych manualnie. Jeżeli chcielibyście zaopatrzyć się w gotowy produkt, który będzie bardzo atrakcyjny i oryginalny, przedstawimy Wam kilka najciekawszych propozycji z naszej oferty. Warto również zaznaczyć, że pamiątki komunijne dla dziewczynek będą różniły się od wersji dla chłopców. Wybierzcie najlepszą opcję dla Waszego bohatera dnia, by sprawić mu ogromna niespodziankę i cudowną pamiątkę. 

 

WSKAZÓWKA: Zobacz w sklepie gotowe pomysły na prezent dla dziecka na Komunię

 

Dewocjonalia jako najlepsza pamiątka

Wiadome jest, że Komunia Święta to przede wszystkim jeden z najważniejszych sakramentów kościelnych. Ten dzień powinien być głównie przeżywany duchowo i emocjonalnie. Warto więc podkreślić ten charakter, zamiast wręczać dziecko kolejny prezent materialistyczny, który jedynie ma się prezentować. Warto przekazać młodemu człowiekowi dużo więcej tego wyjątkowego dnia.

Upominkiem, który świetnie się nada i podkreśli w wyjątkowy sposób charakter uroczystości będą różne dewocjonalia. Przedmioty o religijnym nacechowaniu świetnie się sprawdzą jako prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Może to być różaniec, Biblia lub medalik. Sprawcie, by Wasz upominek był bardzo osobisty i oryginalny. Dzięki temu bohater dnia będzie bardzo zadowolony i otrzyma świetną pamiątkę na lata.

Idealnym rozwiązaniem może być dziesiątka różańca zamknięta w eleganckim pudełku. Wewnątrz skrzyneczki znajdują się karty z życzeniami dla bohatera dnia oraz personalizacją. Całość dekorują złote ornamenty i grafika hostii, która świetnie podkreśla charakter uroczystości. Dziesiątka różańca prezentuje się bardzo elegancko i subtelnie. Wykonana jest z ozdobnych perełek i cyrkonii. Dodatkowo umieściliśmy ją w woreczku z organzy. Taki prezent będzie świetnym rozwiązaniem jako pamiątka komunijna dla dziewczynki.

 

Pamiątka I Komunii dziesiątka różańca kryształowa

Pamiątka I Komunii dziesiątka różańca kryształowa; kliknij na zdjęcie i kup w sklepie ZlotyAniol.pl

 

Bardzo ciekawym pomysłem jest również personalizowana Biblia  z imieniem dziecka na Komunię. Pismo Święte jest nieodzownym elementem uroczystości Pierwszej Komunii, dlatego będzie świetnym wyborem. Na okładce widnieje wybrana przez Was grafika, która cudownie się prezentuje i komponuje z całością. Personalizacja imieniem dziecka i datą wydarzenia sprawia, że taki upominek staje się bardzo oryginalny i unikatowy. Sama Biblia jest świetnie dopasowana do młodych odbiorców, dzięki specjalnym rysunkom wspomagającym zrozumienie danej historii.

 

Biblia z imieniem na Komunię

Biblia z imieniem na Komunię dekorowana nadrukiem złotej hostii; kliknij na zdjęcie i kup w sklepie ZlotyAniol.pl

 

Biblia na Komunię dla dziewczynki

Biblia na Komunię dla dziewczynki; kliknij na zdjęcie i kup w sklepie ZlotyAniol.pl

 

Nieodłącznym aspektem Pierwszej Komunii jest również świeca. Podczas sakramentu w kościele zostaje poświęcona i staje się cudowną pamiątką. Nasze świece są ręcznie dekorowane, dzięki czemu stają się bardzo wyjątkowe. Posiadają dodatkowe ornamenty dekoracyjne, które świetnie uzupełniają całość. Na świecy widnieje również personalizacja imieniem dziecka i datą wydarzenia. Będzie wspaniałym prezentem dla dziecka od Rodziców Chrzestnych, czy Dziadków. 

WSKAZÓWKA: zobacz świece do komunii i stroiki w sklepie

 

Świeca do Komunii z imieniem dziecka

Świeca do Komunii z imieniem dziecka; kliknij na zdjęcie i kup w sklepie ZlotyAniol.pl

 

Pamiątka Pierwszej Komunii biżuteria

Znakomitym prezentem jako Pamiątka Pierwszej Komunii dla dziewczynki będzie drobna biżuteria. Jeżeli nie chcecie wręczać dziecku prezentu o charakterze religijnym lub szukacie atrakcyjnego dodatku do upominku, który już macie, świetnym pomysłem będzie właśnie biżuteria. Większość młodych dziewczynek na pewno będzie bardzo zadowolona z takiego gadżetu. W zależności od Waszych preferencji możecie postawić na bransoletkę lub łańcuszek z elegancką zawieszką. Taki gadżet będzie idealnym upominkiem od Rodziców Chrzestnych. Jeżeli dodatkowo zaopatrzycie się w piękne pudełko, całość stanie się wyjątkową pamiątką.

 

Zwracając uwagę na religijny charakter uroczystości, warto postawić na pozłacany łańcuszek z krzyżykiem, który posiada zawieszkę w kształcie krzyżyka. Prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie. Złoty wisiorek umieszczony jest w dekoracyjnym pudełku, w którym umieściliśmy dodatkowo dwie karty. Znajdują się na nich wspaniałe życzenia oraz personalizacja imieniem dziecka, datą wydarzenia oraz imieniem osoby wręczającej prezent. Ze względu na charakter krzyżyka, upominek będzie znakomitym rozwiązaniem na uroczystość Pierwszej Komunii. Dziecko będzie mogło nosić taki wisiorek przez długi czas, wspominając ten wyjątkowy dzień. 

 

Pamiątka I Komuniii łańcuszek z krzyżykiem

Pamiątka I Komuniii łańcuszek z krzyżykiem; kliknij na zdjęcie i kup w sklepie ZlotyAniol.pl

 

Jeżeli zakupiliście już upominek, który posiada religijny charakter i nie chcecie powielać tej tematyki, znakomitym pomysłem będzie zaopatrzenie się w łańcuszek z zawieszką w kształcie aniołka. Nie nawiązuje wprost do charakteru uroczystości, ale pięknie się prezentuje. Będzie idealnym wyborem dla komunijnego dziecka. Anioł jest symbolem opieki i wskazywania właściwej drogi, dlatego znakomicie sprawdzi się na uroczystości Komunii Świętej. Łańcuszek i zawieszka zostały wykonane ze srebra i pokryte warstwą złota. Całość została umieszczona w dekoracyjnej skrzyneczce, by jeszcze lepiej się prezentowała. Nie musicie dzięki temu martwić się o dodatkowe aspekty zapakowania łańcuszka i wręczenia jako prezent. Łańcuszek ułożyliśmy na specjalnej wyściółce z białego materiału oraz włożyliśmy do woreczka z organzy. Dzięki temu jest pięknie wyeksponowany i zabezpieczony. Na wieczku znajduje się karta z tekstem życzeń oraz personalizacją imieniem dziecka, datą wydarzenia oraz imieniem osoby wręczającej upominek. Całość jest niezwykle atrakcyjna i elegancka.  

 

Prezent dla dziecka na Komunię łańcuszek

Prezent dla dziecka na Komunię łańcuszek; kliknij na zdjęcie i kup w sklepie ZlotyAniol.pl

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem na upominek z okazji Pierwszej Komunii Świętej dziewczynki będzie srebrna bransoletka, umieszczona w dekoracyjnym pudełku. Wewnątrz pudełka znajdują się dwie przegródki, w których umieściliśmy idealne gadżety na prezent komunijny dla dziewczynki. Znajdziecie tam piękną bransoletkę z białego sznureczka z zawieszką w kształcie srebrnego serduszka. Prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie. Umieszczona została na gąbeczce owiniętej białym, satynowym materiałem. W drugiej przegródce znajdują się przepyszne czekoladki, wykonane z belgijskiej czekolady, które na pewno zasmakują bohaterowi dnia. Wewnątrz skrzyni znajduje się również karta z tekstem życzeń dla dziecka oraz personalizacja jego imieniem, datą wydarzenia i imieniem osoby wręczającej prezent. Całość została utrzymana w biało-srebrnej kolorystyce, dzięki czemu prezentuje się bardzo elegancko i subtelnie. Skrzynia z takimi gadżetami będzie idealnym rozwiązaniem jako Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. 

 

Bransoletka prezent komunijny dla dziewczynki

Bransoletka prezent komunijny dla dziewczynki; kliknij na zdjęcie i kup w sklepie ZlotyAniol.pl

 

 

Album na zdjęcia Pamiątka Komunijna

Wspaniałym upominkiem na Komunię dla dziecka może być gadżet, który pozwoli mu na stworzenie wyjątkowej pamiątki z tego dnia. Idealnie w tej roli sprawdzi się album na zdjęcia. Jest to niezwykle uniwersalny gadżet, który bohater dnia będzie mógł samodzielnie wykorzystać i zaplanować jego wygląd. Jeżeli zdecydujecie się na dodatkową wspaniałą grafikę na okładce, która podkreśli charakter uroczystości, całość będzie bardzo spójna i elegancka. Chcąc zaznaczyć religijny charakter przyjęcia, warto postawić na wzory, które pozwolą Wam to uzyskać. 

 

Album na zdjęcia pamiątka I Komunii

Album na zdjęcia pamiątka I Komunii z imieniem i grafiką złotego kielicha; kliknij na zdjęcie i kup w sklepie ZlotyAniol.pl

 

Album na zdjęcia z motywem kielicha i hostii będzie znakomitym rozwiązaniem. Pozwoli na wyjątkowe podkreślenie charakteru uroczystości i cudownie się prezentuje. Wszystkie elementy dekoracyjne występują w złotym kolorze na białym tle. Na okładce pojawia się napis „Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej” oraz personalizacja imieniem dziecka i datą wydarzenia. Dzięki temu Wasz upominek staje się oryginalny i unikatowy. Wewnątrz albumu znajdują się czarne karty, na których możecie umieścić pamiątkowe zdjęcia z dzieckiem komunijnym, zamieścić wpisy i życzenia. Taki upominek z pewnością będzie bardzo osobisty i zostanie z maluchem na długi czas. Pozostawiając kilka wolnych kart, dajecie możliwość, by po zakończonym przyjęciu, dziecko, wkleiło zdjęcia z uroczystości. Dzięki temu wspólnie stworzycie wspaniałą pamiątkę na lata.  

 

Pieniądze jako prezent komunijny

Bardzo często spotykanym rozwiązaniem jest wręczenia na uroczystości komunijnej pieniędzy. Zazwyczaj nie macie pomysłu na ciekawy upominek, gadżet który zachwyci bohatera dnia. Warto jednak zdecydować się na ciekawy sposób wręczenia gotówki. Klasyczne koperty odchodzą w zapomnienie i będą coraz rzadziej spotykane. Zastanówcie się nad ciekawym pomysłem. Może to być pudełko na pieniądze. Wewnątrz niego znajduje się karta z życzeniami, personalizacją oraz specjalna wstążką, za którą umieścić należy pieniądze. Takie pudełko prezentuje się bardzo wyjątkowo i na pewno dużo atrakcyjniej od klasycznej koperty.

 

Pamiątka komunijna pudełko na pieniądze z imieniem

Pamiątka komunijna pudełko na pieniądze z imieniem; kliknij na zdjęcie i kup w sklepie ZlotyAniol.pl

Udostepnij:

Skomentuj

Kod bezpieczeństwa

Proszę się najpierw zalogować.

Zaloguj się